Altaylı: İstanbul’un tamamı İBB’den alınarak Sultanbeyli ve Esenler Belediyesi’ne bağlansın

22 Mart 2021 Pazartesi

İBB mülkiyetindeki Taksim Gezi Parkı’nın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmesini eleştiren HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, “TBMM’den bir yasa çıkarılsın ve İstanbul’un tamamı İBB’nin elinden alınsın ve Anadolu yakası Sultanbeyli Belediyesi’ne, Avrupa yakası ise Esenler Belediyesi’ne bağlansın” yorumunu yaptı.

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetindeki Taksim Gezi Parkı’nın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmesine değerlendirdi.

Gezi Parkı, Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı’na devredildi

İmamoğlu’ndan Gezi Parkı açıklaması: Öyle bir vakıf yok

“İSTANBUL YAVAŞ YAVAŞ İBB’DEN ALINIYOR”

Altaylı, “Gezi Parkı ile ilgili tasarruf yetkisi İBB’den alınmış. Kültür Bakanlığı’na verilmiş. Daha önce de Galata Kulesi alınmıştı. İstanbul yavaş yavaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınıyor. Bence bu kadar uğraşmaya gerek yok. TBMM’den bir yasa çıkarılsın ve İstanbul’un tamamı İBB’nin elinden alınsın ve Anadolu yakası Sultanbeyli Belediyesi’ne, Avrupa yakası ise Esenler Belediyesi’ne bağlansın. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ise Saraçhane civarında birkaç dönümlük bir alan bırakılsın. Hatta TBMM’ye bile gerek yok. Bir kararnamelik işi var. Yapın gitsin. Kim ne diyecek ki! Dese ne olur ki!” ifadelerine yer verdi.

 

Benzer Haberler