AKP’li Elazığ Belediyesi halk otobüslerini satıyor! Kaynak yok…

5 Ekim 2019 Cumartesi

AKP’li Elazığ Belediyesi, bünyesinde bulunan 52 halk otobüsünü zarar ettiği gerekçesiyle satışa çıkarmaya karar verdi.

Elazığ Belediyesi eski belediye başkanı Mücahit Yanılmaz döneminde alınan 52 otobüsün zarar ettiği gerekçesiyle satışı belediye meclisinde oya sunuldu.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre; AKP’li grubun oylarıyla mecliste alınan kararla otobüs hatları kiraya verilecek ve 52 otobüs satışa çıkartılacak.

‘OTOBÜSLERİN SATIŞINDAN CİDDİ MANADA GELİR ELDE EDECEĞİZ’

AKP’li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Bizim bu satışı yapmamızdaki en büyük gerekçelerden bir tanesi Elazığ belediyesine kaynak oluşturmaktır” diyerek, “Elazığ belediyesinde sizlerle birlikte yapacağımız hizmetleri hızlı bir şekilde faaliyete geçirmek istiyoruz. Suni bir gelir olduğunu iddia ediyorsunuz ama çok ciddi manada bir gelir elde edeceğiz. Bu geliri elde ederken 65 yaş üstünü ve engellileri mağdur etmeyeceğiz. Çünkü ortada bir yasa var bu yasayı ne bizim ne de alacak şahısların var ihlal etme gibi bir durumları söz konusu olamaz. Şartnamemiz buna göre hazırlanacak buna göre teklif verilecek” ifadelerini kullandı.

SATIŞA CHP’DEN TEPKİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, otobüslerin özelleştirilip satışa çıkartılmasını doğru bulmadığını belirterek “Belediye kendi öz değerlerini satarak ayakta durmaz belediyelerin tam tersine ticari işletmelere, sürekli gelire ihtiyacı olan bir kuruluştur belediyeler. Var olanı satmak yerine var olan değerlere yeni değerler, gelirler katmak lazım. Ama görünen o ki yeni gelir katılmadığı gibi var olanlar da satılıyor” dedi.

Benzer Haberler