AKP’li belediye başkanı görüntülerin yayınlanmaması için 1 milyon lira teklif etti

9 Ocak 2020 Perşembe

AKP’li belediye başkanı görüntülerin yayınlanmaması için 1 milyon lira teklif etti

AKP’li Çorum Belediye Başkanı AKP’li Halil İbrahim Aşgın’ın, “Lahiti çaktırmadan toplayın götürün” dediği görüntülerin paylaşılmaması için 1 milyon lira teklif ettiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Seyfettin Mete’nin haberine göre, Mesut Kum isimli şahıs kent merkezinde yol çalışması sırasında lahite rastlandığının duyması üzerine Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’la görüştüğünü ve görüşmeyi kaydetti. Kum, ifadesinde, “Lahitin devletimize geçmesini istediğim için önceden samimi olduğum Aşgın’a 3 Kasım 2019’da durumu aktardım. Aktarırken de görüşmemizin görüntüsünü çektim” dedi. Olayla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (Cİ- MER) bu görüntüleri ulaştırdığını kaydeden Kum, “Görüntüleri kendisinin lahiti devlete verip vermeyeceğini anlamak için çektim. Benden görüntülerin olduğu CD’yi istediler. Görüntülerde başkan, ‘Lahiti çaktırmadan toplayın götürün’ talimatını verdi.Belediye başkanının benden aldığı bilgiler doğrultusunda çalışmalar yaptırıp lahiti bulduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kazıdan bir hafta sonra Aşgın ile karşılaştığını aktaran Kum, ‘Sana bu olayı Sinan mı yaptırdı’ diye sordu. Kendisini tanımıyorum dedim. Bana videoları yayımlamamam karşılığında 1 milyon teklif etti. Ben kabul etmedim. Gerekli soruşturmanın yapılmasını istedim. Başıma herhangi bir şey gelmesi durumunda sebebi Halil İbrahim Aşgın’dır” dedi.

 

Benzer Haberler