Ahmet Ağaoğlu: Kesinleşmiş bir şike var

15 Haziran 2021 Salı

Ahmet Ağaoğlu, 2010-2011’de kesinleşmiş bir şike olduğunu öne sürdü, “Bu konunun Trabzonspor tarafından tartışılacak hiçbir tarafı yok. Cezası da UEFA tarafından verilmiş, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi tarafından onaylanmıştır” dedi.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu’nca Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 2010-2011 sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu “Ülkede insanların hala anlamakta zorlandığı ya da anlamak istemediği bir şey var. Sportif ceza ile hukuk mahkemelerinin verdiği ceza farklıdır. Futbol maçı esnasında sert müdahale ile rakibin ayağını kırarsınız, 3-4 maç ceza alırsınız. Bu sportif cezadır. Sokakta birinin ayağını kırarsınız belki 3-5 yıl ceza alırsınız. 2010-11 yılında sportif suç işlenmiştir. Cezası da UEFA tarafından verilmiştir. İnsanlar hala anlamıyorsa UEFA’nın 2011 yılında yayınladığı bültene baksınlar. Bulmakta zorlanan varsa bende var, kendilerine veririm” dedi.

Ahmet Ağaoğlu ayrıca, “Bu konunun Trabzonspor tarafından tartışılacak hiçbir tarafı yoktur. Kesinleşmiş bir şike vardır. Cezası da UEFA tarafından verilmiş, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi tarafından onaylanmıştır. Ceza tarafını konuşuyorlarsa o farklı bir şey. Onun cevabını da Divan Başkanımız zaten verdi” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu ‘Bu konunun Trabzonspor tarafından tartışılacak hiçbir tarafı yok’ dedi

TIKLAYIN – ‘Futbolda şike kumpası’ davasında rekor cezalar

Benzer Haberler