Ağrı Belediyesi’nden ‘Başkan Sayan’ın sağ kolu çocuğa cinsel istismarda bulundu.’ iddialarına yanıt

19 Temmuz 2020 Pazar

Ağrı Belediyesi, 13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan N.Ş’nin, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın ‘sağ kolu’ olduğu iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, söz konusu şahsın belediye ve Sayan ile bir bağının olmadığı söylendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada ve çeşitli haber sitelerinde suça karıştığı belirtilen N.Ş. hakkında paylaşımlar yapılarak, Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın hedef alındığı belirtildi.

Söz konusu kişinin Sayan ile bir bağı olmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medya ve çeşitli haber sitelerinde başkanımız Savcı Sayan’ı hedef alan paylaşımlarda adı geçen N.Ş’nin, belediyemiz ve Sayan ile bir yakınlığı ve bağı bulunmamaktadır. Paylaşılan fotoğraf, çekim çalışmaları esnasında toplu ziyaretlerde çekilmiş olup bahse konu edilen şahsın, Sayan ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Sayan’ı hedef alacak paylaşımlar yaparak algı oluşturan şahıslar için hukuk birimimiz tarafından adli mercilere başvurulmuştur.”

N.Ş , 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Olay sosyal medyada gündem oldu. Paylaşımlarda Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın, N:Ş ile fotoğrafları da yer aldı. Zanlının, Sayan’ın ‘sağ kolu’ olduğu iddia edildi.

Benzer Haberler