21 yaşında koronavirüsten ölen kadının ailesi: Hiçbir sağlık sorunu yoktu

26 Mart 2020 Perşembe

21 yaşında koronavirüsten ölen kadının ailesi: Hiçbir sağlık sorunu yoktu

İngiltere’de geçen hafta hayatını kaybeden Chloe Middleton’ın ailesi, genç kadının koronavirüsün neden olduğu COVID-19 hastalığı sonucu yaşamını yitirdiğini ve hiçbir sağlık sorunu olmadığını söyledi.

İngiltere’de geçen hafta koronavirüs (COVID-19) yüzünden hayatını kaybeden Chloe Middleton’ın ailesi, genç kadının daha önce hiçbir sağlık sorunu olmadığını belirtti.

Chloe Middleton’ın teyzesi Emily Mistry, Facebook’ta bir paylaşım yaparak ülkedeki herkese koronavirüs salgınını durdurmak için ellerinden geleni yapma çağrısında bulundu.

Middleton’ın annesi de Facebook’ta bir paylaşımda bulunarak, “Lütfen tekrar düşünün” dedi. Paylaşımda, “Kendi deneyimimden söyleyebilirim ki bu virüs 21 yaşındaki kızımın hayatını aldı. Benim güzel, iyi yürekli kızım Covid-19 yüzünden öldü. Başka sağlık sorunu da yoktu.Ailemizin üzüntüsü inanılmaz boyutta. Virüsün gerçek etkilerini yeni anlamaya başlıyoruz. Lütfen hükümetin tavsiyelerine uyun. Kendinizi koruyun. Virüs yayılmıyor, insanlar virüsü yayıyor” ifadeleri yer aldı.

Gençlerde koronavirüsten ölüm oranının düşük olması nedeniyle, gençler arasında virüs tehdidinin yeterince ciddiye alınmadığından endişeleniliyor.

BBC Türkçe’nin haberine göre; İngiltere’de hafta sonu 18 yaşındaki bir erkek de COVID-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Fakat gencin ciddi sağlık sorunlarının olduğu açıklanmıştı.

Benzer Haberler