‘Huysuz Kedi’nin tahtına Tayvan’dan aday çıktı

28 Ocak 2020 Salı

‘Huysuz Kedi’nin tahtına Tayvan’dan aday çıktı

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden internet fenomeni ‘Huysuz Kedi’nin tahtına Tayvan’dan bir aday çıktı. ‘Miyav Miyav’ adlı dişi kedi, asık suratıyla internet fenomeni olan ‘Huysuz Kedi‘ye (Grumpy Cat) benzerliğiyle dikkat çekti.

Sputnik’in Bored Panda adlı siteden aktardığı habere göre, kedinin sahibi Clare, “Onunla bir evcil hayvan dükkânında karşılaştım. Eski sahibi onu 10 aylıkken terk etmiş, biz de onu eve aldık ve ilk kedimiz oldu” dedi.

‘Dünyanın en kötü kedisi’ satışa çıkarıldı, başvuru yağdı

Clare, ‘Miyav Miyav’ın büyük ihtimalle ‘Huysuz Kedi’den önce doğmuş olduğunu da söyledi. Huysuz görüntüsüne karşılılık ‘Miyav Miyav’ın çok tatlı bir kedi olduğunu söyleyen Clare, “Her gün patileriyle masaj yaparak beni uyandırıyor. Eğer bu beni uyandırmazsa çok hafif bir şekilde ısırmaya başlıyor, ta ki kahvaltısını alana kadar. Yemekten sonra pencerenin yanındaki favori köşesine geçip kuşları izliyor. Hatta bazen daha iyi görebilmek için perdeyi bile çekiyor” dedi.

‘Doğaüstü güçleri olan kedi’ 320 bin dolara satışa çıktı

Clare’in sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar binlerce kişi tarafından beğenildi. ‘Miyav Miyav’ın şimdilik 1500 takipçisi bulunuyor.

Benzer Haberler