Ziya Selçuk’tan kardeşiyle ilgili iddiaya yanıt: Satış değil abonelik bedeli

24 Haziran 2021 Perşembe

Ziya Selçuk’tan kardeşiyle ilgili iddiaya yanıt: Satış değil abonelik bedeli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşi Oktay Selçuk’un yönetiminde bulunduğu şirketin okullara satış yaptığını gösteren belgeler için “2013’den beri süregelen hizmet aboneliği bedeli” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan kardeşi Oktay Selçuk’un yönetiminde olduğu şirketin devlet okulları ve özel okullara 25.6 milyon liralık satış yaptığı iddiası ile ilgili açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ‘meslek hayatı boyunca sadece akademisyen olarak değil fikir adamı olarak da bir çok sorumluluk aldığını’ belirten Selçuk, Milli Eğitim Bakanı olduğunda tek bir şirkette bulunan yüzde 25 hissesinden feragat ettiğini söyledi.

Selçuk kardeşinin şirketinin devlet okullarına ve özel okullara 25 milyon liralık satış yaptığı şeklindeki iddiayı üzülerek okuduğunu belirterek, şöyle dedi: “Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Milli Eğitim Bakanlığı iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir.”

Selçuk ayrıca, “algı yürütme amaçlı olduğu çok bir şekilde anlaşılan söz konusu dezenformasyon içeriklerine karşı gerekli hukuki süreçlerin başlatacağını” söyledi.

NE OLMUŞTU?

Oda TV, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un yönetim kurulunda olduğu şirket, son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 milyon 678 bin 159 TL’lik satış yaptığı yönünde belge yayınladı. Şirketin 2019 ve 2020 yılına ait beyannamelere göre devlete bağlı kurumlar ve özel okullara yaptığı satışların toplamı 25 milyon 678 bin 159 Türk Lirası olarak gözüküyor.

TIKLAYIN – “Ziya Selçuk’un kardeşi, okullara 25 milyonluk satış yaptı”

Benzer Haberler