Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘Zırnık Yok’ kampanyasına Terörle Mücadeleden gözaltı

Gazeteci ve yazar Hakan Gülseven sosyal medyada “#ZırnıkYok” etiketini açtığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Gülseven durumu sosyal medya hesabından bildirdi.

Gülseven “Terörle mücadele polisleri geldi, #ZIRNIKYOK nedeniyle gözaltına alınıyorum. Sanırım oradan savcılığa. İşte demokrasi!” dedi.

Gülseven şöyle devam etti:

“Tabii ki ortada kimseyi kin ve düşmanlığa tahrik falan yok. İktidarı eleştirmek bir “suç” heline getiriliyor, halk sinsin, korksun, laf edemesin istiyorlar. Düşünce ve ifade özgürlüğü Anayasa’da yazdığı sürece feriştahı gelse bizi susturamaz, bunu en başa yazalım. Diz çökmeyiz.

Bu iktidara zerre güvenmemek, bu hükümeti istifaya davet etmek, bunlara zırnık vermemek, halkı da zırnık vermemeye çağırmak suç değildir. Saray’da halkın parasının har vurulup harman savrulduğunu duyurmak ve eleştirmek suç değildir. Anayasal haktır. Peki niye gözaltı, ifade, vs?

“DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ!”

İktidarı eleştirmeyi bir “suç” haline getirmeye çalışıyorlar. “Suç” haline getiremeseler bile insanları korkutarak, sindirerek, diz çöktürerek konuşamaz hale getirmeye çabalıyorlar. Kuytularda mırıldanmamızı, hamam böceği gibi yaşamayı kabullenmemizi istiyorlar. Başaramayacaklar.

Eğer yazdıklarımda en ufak bir “suç” olsa, şimdi hapisteydim. Olmayan bir “suç” nedeniyle kapıma polislerin gelmesi tamamen yıldırma amaçlıdır. Bu aynı zamanda tacizdir. Biz şunca yaşamımızda bu devleti iyi tanıdık da devlet bizi tanıyamıyor. Elbette yıldıramayacaklar.

Bizim gördüğümüz taciz devede kulak. Selahattin, Figen, iki Barış rehin tutulmaktadır. Binlerce siyasi suçlu uyduruk gerekçelerle hapishanelerdedir. Biz dışarıda kalanlar, içeridekilerin başını yere eğdirmeyeceğiz. İcap ederse yanlarına gitmek pahasına… Bu da onlara dert olsun.”

SERBEST BIRAKILDI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Milli Dayanışma Kampanyası’na yönelik “Zırnık yok” yorumu nedeniyle gözaltına alınan Indenpendent Türkçe yazarı Hakan Gülseven serbest bırakıldı.

loading...