Yemeksepeti çalışanlarına gençlerden destek

5 Şubat 2022 Cumartesi

Yemeksepeti çalışanlarına gençlerden destek

Binlerce Yemeksepeti emekçisi adil çalışma koşulları için İstanbul’da bir araya geldi. Çalışanlar “Mutlaka kazanacağız. Haklarımızı alana kadar eyleme devam edeceğiz” dedi. CHP’nin gençlik kadroları da Yemeksepeti çalışanlarına destek oldu.

Düşük zam teklifine karşı direnişe geçen Yemeksepeti kuryeleri, bugün de şirketin genel merkez binası ve farklı illerdeki işletmeler önünde buluştu. Birçok farklı şehirden İstanbul’a gelen kuryeler eylemlerini davul zurna eşliğinde halaylarla devam ettirdi. Eyleme sendikalar, siyasetçiler de destek veriyor.

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası’nın çağrısıyla bir araya gelen Yemeksepeti kuryeleri, “Hakkımızı alana kadar eylemlere devam edeceğiz” dedi. “İşçiler burada yönetim nerede” “Direne direne kazanacağız” “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganları atıldı..

Yemeksepeti çalışanlarından İstanbul’a akın: Mutlaka kazanacağız

CHP’Lİ GENÇLERDEN DESTEK

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın ve CHP İstanbul Gençlik Kolları üyelerinin de katıldığı eylemde, gençler çorba dağıtarak Yemeksepeti çalışanlarına destek oldular. Gençler çalışanların haklarını alıncaya kadar destek olacaklarını söylediler.

Benzer Haberler