Yargı dizisindeki Atatürk sahnesi dikkat çekti

7 Şubat 2022 Pazartesi

Yargı dizisindeki bir sahnede kız çocuğu defterine çizdiği Atatürk resmini göstererek “Çok seviyorum Atatürk’ü” sözleri gündem oldu. Dizide yer alan sahnenin Samsun’da Atatürk heykeline yapılan saldırı sonrası çekilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Başrollerini Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Mehmet Yılmaz Ak, Zeyno Eracar, Ali Seçkiner Alıcı ve Uğur Aslan’ın yer aldığı Yargı dizisi 19. yeni bölümüyle dün akşam seyircisi ile buluştu. Yargı dizisindeki Ceylin karakteri ile bir kız çocuğu arasında geçen Atatürk diyaloğu ise dikkat çekti.

Kız çocuğu defterine çizdiği Atatürk resmini göstererek “Çok seviyorum Atatürk’ü” ifadelerini kullanırken Ceylin ise “Ben de” diyerek karşılık verdi. Dizideki bu sahnenin ise Samsun’da Atatürk Anıtı’na yapılan saldırının ardından diziye eklendiği öne sürüldü.

EK SAHNE ÇEKİLDİ İDDİASI

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı noktaya dikilen tarihi heykel, halatlarla yıkılmak istenmesi tepki çekmişti. Yeni bölümü ekranlara gelen Yargı’da ise senaryo akışında olmamasına rağmen yaşanan bu olay sonrası ek sahneler çekildiği iddia edildi.

Şahan Gökbakar’dan ‘elektrik faturası’ tepkisi: Ben paylaşmaya utandım

Benzer Haberler