Yalova Valisi Erol’dan tepki çeken 29 Ekim kutlaması! Ulemanın izinden gidin

29 Ekim 2021 Cuma

Yalova Valisi Muammer Erol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde “Ulemanın izinden gidin” ifadelerini kullandı. Erol’un bu sözlerine CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır “Bu millet Atatürk’ün izindedir” diyerek tepki gösterdi.

Yalova Üniversitesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde konuşan Yalova Valisi Muammer Erol, “Ulemanın izinde gittiği müddetçe milletin dünü de yarını da güzel olmuştur” dedi.  CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise Erol’un bu sözlerine tepki gösterdi. “Bu millet Atatürk’ün izindedir” diyerek Erol’u kınadı.

Başarır şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidenler, bilimin, ilimin izinden gidenlerdir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzına almamak için ‘ulemanın izinden gidenler’ diyerek söze başlayan Yalova Valisi’ni şiddetle kınıyorum. Yalova Valisi hangi yüzyılda kalmıştır. Bu ülkenin bir valisi, bu ülkenin kurtarıcısının adını ağzına almaktan imtina ediyorsa çok yazık. Sayın Vali, bu ülkenin dünü ve yarını aydınlıksa bunu Atatürk’e borçlusun.

“BU MİLLET ATATÜRK’ÜN İZİNDEDİR”

Sayın Vali unutmasın ki bugün o koltukta oturuyorsa bu ülkemizin kurtuluşunun ve kuruluşunun mimarı olan Atatürk sayesindedir. Buradan Yalova Valisi’ne sesleniyorum: Oturmuş olduğun o koltuğun arkasındaki, bizlere uygarlık yolu gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk resmini göstermelik olarak düşünme. Ruhunda yaşat ki bu topluma, bu halka hizmet vermek adına inançlı ol. Halkımızın tek bir yol göstericisi vardır. O da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu millet ulemanın izinde değil, Atatürk’ün izindedir. Sayın Vali, bu açıklamayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Yalova’da yapıyorsan sen Yalova’ya yakışmıyorsun demektir. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk demek, aydınlık demek. Bunu lütfen o kafana sok.”

CHP’li vekilden ‘Erdoğanlı 29 Ekim’ tepkisi: Bu ülkenin başkomutanı Atatürk’tür

Diyanet 29 Ekim’de de Atatürk’ü anmadı

İlk defa göreceğiniz Meclis tutanakları! İşte Cumhuriyet böyle ilan edildi

Benzer Haberler