WhatsApp profilinize kimin baktığını kontrol etmek tehlikeli

29 Aralık 2021 Çarşamba

WhatsApp profilinize kimin baktığını kontrol etmek tehlikeli

WhatsApp profilinize kimin baktığını merak etmeniz son derece doğal. Bazen hoşlandığınız bir kişinin sizin profilinize bakıp bakmadığı büyük merak konusu olabilir. Bazıları bu meraklarını giderebilmek için çeşitli programlar indiriyor.

Bu programların en büyük özelliği profilinize giren kişileri size bildirmesi. Böyle yazılımlar sayesinde profilinize kimlerin geldiğini ve kimlerin sizi kontrol ettiğini görmeniz mümkün. Ancak bu programlar çok büyük bir tehlike yaratıyor. Hatta kimileri hesabınızı bile ele geçirebiliyor.

WhatsApp

Özellikle son yıllarda veri ihlalleri çok fazla artış gösterdi. Bu artışın en önemli nedeni ise genelde başka uygulamalar oluyor. Elbette Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar yüklü miktarda veri ele geçiriyor. Bu veriler reklam şirketleri ile paylaşılıyor.

 

Tüm bunlardan bağımsız olarak bazı uygulamaların sizin verdiğiniz izinler sayesinde tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz. Size ait sosyal medya detaylarını bu tür programlar ele geçirebilir. Hatta cep telefonunuza indirdiğiniz böyle yazılımlar size ait bütün verileri kendi sunucularında depolama ihtimaline sahip. Galerinizde yer alan özel fotoğraflar ve bazı özel mesajlarınız bile görülebilir.

COVID-19 hastalarını ilgilendirecek yeni açıklama

WhatsApp profilinize kimin baktığını merak edip böyle programları indirmenizi kesinlikle önermiyoruz. Sosyal medya hesabınızı tehlikeye atmamak ve kullanıcı bilgilerinizi güvende tutmak için bu tür programlardan uzak durun.

Benzer Haberler