Ünlü sanatçı Robbie Williams adalet çağrısında bulundu ve sordu: İsias Otel neden çöktü?

Yayın tarihi: 8 Ocak 2024 Pazartesi 2:49 pm - Güncelleme: 8 Ocak 2024 Pazartesi 2:49 pm

İsias Otel’de hayatını kaybedenler için paylaşımda bulunan Robbie Williams ‘adalet’ çağrısında bulunarak, “İsias Otel neden çöktü?” diye sordu.

Müzisyen Robbie Williams, Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’daki İsias Oteli’nde hayatını kaybeden 72 kişi için adalet çağrısında bulundu.

“ADALET İSTİYORUZ”

İsias Otel’in neden yıkıldığını soran Williams, paylaştığı videoda “Ben Robbie Williams ve bir sorum var; İsias Otel neden çöktü? Adalet istiyoruz! Çocuklarımız için, Şampiyon Meleklerimiz için adalet istiyoruz” dedi. İsias’ta yakınlarını kaybeden aileler, adalet ve hak mücadelesini birlikte vermek için Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ni kurmuşlardı.

DAVA HAKKINDA

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sporcu, öğretmen ve tur rehberinin de bulunduğu 72 kişinin yaşamını yitirdiği otele ilişin hazırlanan iddianamede, sanıklar hakkında ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma‘ suçundan iki yıl sekizer aydan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası isteniyor.

72 kişiye mezar olan İsias Otel’in sahibi depremi suçladı! ‘7.2 şiddetinde olsa yıkılmayacaktı’

Kaynak: TELE1