Ümitcan Uygun adliyeye sevk edildi

11 Ocak 2021 Pazartesi

Ümitcan Uygun adliyeye sevk edildi

Aleyna Çakır’ın öldürülmesinin baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun uyuşturucu kullandığı videoları sosyal medya hesabında yayınladıktan sonra gözaltına alınmıştı. Uygun emniyetteki işlemlerin ardından  adliyeye sevk edildi.

S osyal medya hesabından bir kadın ile beraber uyuşturucu kullandığı anları paylaştı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince babası Durak Uygun ile birlikte Ümitcan Uygun ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette ifadesi alınan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Babası Durak Uygun’un tutuklanma sebebi kaçmaya çalışırken yakalanan Ümitcan Uygun’a yardım etmek olarak açıklanırken, Ümitcan Uygun’un ”Türk Ceza Kanunu’nun 190 ve 191. maddelerinde düzenlenen ”uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek” eylemlerinden gözaltına alındığı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından duyuruldu.

Ümitcan Uygun’un sosyal medya paylaşımında yanında bulunan kadın için de ”tespit edilen diğer şüpheli T.K.’nin yakalanması ve gözaltına alınması hususunda kolluk birimlerine gerekli talimatlar verilmiştir” açıklaması yapıldı.

Emniyette ifadesi alınan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler