Ümit Özdağ’ın ‘FETÖ’cü suçlamalarına Buğra Kavuncu’dan yanıt!

22 Ekim 2020 Perşembe

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın ‘FETÖ’cü olmakla suçladığı İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında soruları yanıtladı. Kavuncu, “Ben FETÖ’cü değilim. FETÖ’ye her dönem lanet okudum.” ifadesinde bulundu.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın bir TV programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında ‘FETÖ’ bağlantısı olduğuna dair bir iddia ortaya atması üzerine devam eden tartışma sürüyor.

İyi Partili Buğra Kavuncu’dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

Kavuncu, Ümit Özdağ’a iddiasını kanıtlamasını söylemiş ve dün Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Aynı şekilde İYİ Parti’nin 81 il başkanı da dün Ümit Özdağ hakkında ihraç talebiyle suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında soruları yanıtladı.

Kavuncu, “Bunu yapanların iktidarın ekmeğine yağ sürdüğünü bilmemesi mümkün değil” dedi.

Buğra Kavuncu’dan Ümit Özdağ’a: Bedelini ağır ödeyecek

Buğra Kavuncu’dan konuşmasından satırbaşları şöyle:

Ben kendimi Atatürkçü, Türk milliyetçisi olarak tanımlıyorum.

Ben FETÖ’cü değilim. FETÖ’ye her dönem lanet okudum. FETÖ ile hiçbir şekilde iltisakım, irtibatım olmadı. 2010’dan önce o örgüte sempati duyan insanların olduğu ortamlarda hepimiz bulunduk. Ben hiçbir zaman sempati duymadım.

Fethullah Gülen örgüt elebaşını hiç görmedim. Pensilvanya’ya gitmedim. Abant toplantılarına katılmadım. Okullarına dershanelerine gitmedim. Bağışta da bulunmadım.