İyi Partili Buğra Kavuncu’dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu

21 Ekim 2020 Çarşamba

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisini FETÖ’cülük ile suçlayan İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde açıklama yapan Kavuncu, “39 ilçe başkanımız, parti tüzüğünün gerekli maddeleri uyarınca söz konusu milletvekili ile ilgili ihraç talebiyle gerekli dilekçelerini hazırladılar” dedi.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisini FETÖ’cülük ile suçlayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Kavuncu, bugün Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmak için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gitti.

Adliye önünde basın açıklaması yapan Kavuncu, “Bir televizyon programında maalesef partimizin milletvekilinin yapmış olduğu iftira ve hakaret eylemi taşıyan açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu suç duyurusunda bulunmamızın sebepleri var. Birincisi, biz haklarımız hep hukuk dahlinde aradık. Bağımsız ve özgür gazetecilik yapanları tenzih ediyorum, samimi ve halis niyetlerle siyaset yapanları da tenzih ediyorum; ama bunun dışında görüyorsunuz iftiracılar televizyon kanallarında ve bizler adalet kapılarındayız. Yapılan bütün iftiralarla alakalı suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

Kavuncu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İkincisi İyi Parti bugüne kadar çok meşakkatli bir süreçten geçti. Özellikle son dönemde yüzü, gözü, yüreği bize dönmeye başlayan vatandaşlarımızın aklını bulandırmaya yönelik herhangi bir faaliyet ve eyleme izin vermeyeceğiz. Bizim yerimiz yurdumuz belli. Çocukluğumdan beri yaşadığım hayat ortada. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum; en ufak bir tereddütünüz, en ufak bir şüphe yaratılıyorsa bununla alakalı hiçbir sıkıntınız olmasın.”

Buğra Kavuncu’dan Ümit Özdağ’a: Bedelini ağır ödeyecek

“GENEL BAŞKANIMIZIN KONUŞMALARININ ÇOK UFAK KISMINA YER VERENLERİN BUGÜN…”

“İyi Parti’nin büyüme, yükseliş sürecinde belli ki bazı çevreler rahatsız olmuş. Bugüne kadar kanallarında genel başkanımızın grup konuşmalarının çok ufak bir kısmına yer verenlerin bugün nasıl saatlerce İyi Parti’yi konuştuğunuzu görüyorsunuz. Bu olaydan nasıl bir fırsat yakalanmaya çalıştığını görüyoruz.”

“BUNDAN SONRA KONU YÜCE TÜRK YARGISINDA”

“39 ilçe başkanımız, parti tüzüğünün gerekli maddeleri uyarınca söz konusu milletvekili ile ilgili ihraç talebiyle gerekli dilekçelerini hazırladılar. Türkiye’deki tüm il başkanlarımız da aynı şekilde dilekçelerini verecekler. Hukuk ve adalet istiyoruz. Bu hukuksuzluktan, adaletsizlikten, alçakça yapılan iftiralardan Türkiye çok çekti. Hukuk dışına çıkmadan, üstümüze düşen, elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan sonra konu yüce Türk yargısındadır.”

İYİ Parti’de FETÖ krizi

NE OLMUŞTU?

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk canlı yayınında partisinin İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Telefonla canlı yayına bağlanan Kavuncu suçlamaları reddederek, “Özdağ’ı mahkemeye vereceğim” demişti.

Buğra Kavuncu ise suçlamaları reddederek, “Bugün hukuk katliamı yapıldı, linç girişiminde bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağım. Bahsedilen dernek Kazakistan Türk İşadamları Derneği’ydi o dönem. 180’e yakın firma bu derneğinin üyesiydi. Bunların içinde Türkiye’de markalaşmış bir çok firma vardı. 2010 tarihi itibariyle Kazakistan’daki fiili iş hayatım sona erdi. Parti tüzüğümün bütün yetkilerini kullanacağım. Bana atılan iftiralarla ilgili tüm hakkımı kullanacağım” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti İstanbul ilçe başkanları Ümit Özdağ’ın partiden ihraç edilmesini talep etti

Benzer Haberler