Twitter’ı satın alan Elon Musk’a Avrupa Birliği’nden uyarı

27 Nisan 2022 Çarşamba

Twitter’ı satın alan Elon Musk’a Avrupa Birliği’nden uyarı

Avrupa Birliği İç Pazar Komiseri Thierry Breton, Twitter’ı satın alan Elon Musk’ı uyardı. Breton, “Twitter, ABD’de bulunmayan Avrupa’ya has düzenlemelerimize uymak zorunda” diye konuştu.

Avrupa Birliği, Elon Musk’a satın almak üzere anlaştığı Twitter’ın yeni dijital kurallara uymak zorunda olduğunu vurguladı. Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk’ın kurallara uymadığı takdirde ağır para cezalarına ve yasaklamalar ile karşı karşıya geleceği konusunda uyarıldı.

Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı

Euronews’in haberine göre, Avrupa Komisyonu’nun iç pazardan sorumlu üyesi Thierry Breton yaptığı açıklamada “Çevrimiçi taciz, korsan ürünlerin satışı, çocuk pornosu veya terör propagandası gibi konularda Twitter, ABD’de bulunmayan Avrupa’ya has düzenlemelerimize uymak zorunda” diye konuştu.

Twitter’ı satın alma sürecinde Elon Musk’ın sosyal medya platformunda ifade özgürlüğü konusunda çok kararlı olma sözü vermesi dikkat çekmişti. Fakat bu açıklamada bazı insanlar tarafından Twitter’ın nefret söylemi ve propaganda üssü haline döneceği endişesi yaratmıştı.

Benzer Haberler