Trendyol’da skandal! Nazi sembollü çocuk kıyafetleri satışa kondu, tepkiler üzerine kaldırıldı

3 Mart 2020 Salı

Trendyol isimli alışveriş sitesinde çocuklar için üzerinde Nazi sembolü olan gamalı haç, kartal ve svastika bulunan sweatshirt’lerin satılması tepki çekti. Sosyal medyada gündem olmasının ardından ürünleri sitesinden kaldıran Trendyol, “Satışına aracılık etmeyi asla kabul edemeyeceğimiz bir ürünü platformumuzdan derhal kaldırdık. Müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

Tshirthane isimli markanın kendi sitesinde satışını yaptığı ürün aynı zamanda popüler online alışveriş sitesilerinde de satılıyor. Mağazalarımız bölümünde trendyol.com, n11.com, hepsiburada.com, çiçeksepeti.com, epttavm.com, gittigidiyor.com, 1v1y.com gibi popüler internet alışveriş siteleri görülüyor.

Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine Trendyol markanın bu ürününü satıştan kaldırsa da arama motorunda gerekli anahtar kelimelerle yazıldığında satıldığı link çıkıyor. Aynı durum n11.com için de geçerli. Farklı markaları satışa sunan PTT alışveriş sitesinde ise ürün satışı devam ediyor.

TRENDYOL’DAN AÇIKLAMA

Sosyal medyada gündem olmasının ardından ürünleri sitesinden kaldıran Trendyol, “Satışına aracılık etmeyi asla kabul edemeyeceğimiz bir ürünü platformumuzdan derhal kaldırdık. Müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

Benzer Haberler