Toplu taşıma araçlarında ‘kış düzenlemesi’

25 Ocak 2022 Salı

Toplu taşıma araçlarında ‘kış düzenlemesi’

Olumsuz hava koşulları nedeniyle toplu taşıma araçlarında düzenleme yapıldı. Düzenlemeye göre metro seferlerinin gece 02.00’ye kadar çalışma kararı bugün de geçerli olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve ilçe belediyeleriyle koordineli yürütülen çalışma neticesinde İstanbul’daki toplu taşıma araçlarının son durumuna dair düzenleme yapıldı.  Kar nedeniyle saat 13.00’e kadar özel araçların trafiğe çıkması yasaklanmıştı.

İSTANBUL’DA YOLLARIN SON DURUMU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu son yaptığı açıklama ile yolların tamamen açıldığını duyurdu. Karaismailoğlu, “Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul’da Karayolları Genel Müdürlüğü ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır.” dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise Trakya ve Anadolu’dan İstanbul’a seyahat eden araçların giriş kısıtlamasının kaldırıldığını açıkladı.

MARMARAY ÜCRETSİZ, METRO HATLARI 02.00’YE KADAR DEVAM EDECEK

Dün gece saat 02.00’ye kadar seferleri uzatılarak sürekli tedbir sürüşleri ve temizleme çalışmaları yapılan raylı sistem hatlarında, bu sabah itibari ile seferler tüm hatlarda normal seyrediyor. Sadece; T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nda, dün gece yaşanan arıza nedeniyle rutin olarak 5-6 dakika aralıkta olan seferler, şu anda 10 dakika aralıklarla yapılıyor.

Metro hatlarında seferler bugün de gece saat 02.00’ye kadar uzatıldı. Marmaray 25-26 Ocak gecelerinde ücretsiz olarak hizmet verecek.

İETT’NİN GERÇEKLEŞMİŞ SEFER ORANI YÜZDE 65

İETT’ye bağlı otobüslerdeki şu an itibari ile gerçekleştirilen sefer oranı % 65 durumunda.
Bugün Planlanan Sefer Sayısı: 43 bin 675
An İtibariyle Planlanan Sefer Sayısı: 14 bin 979
Gerçekleşen Sefer Sayısı: 9 bin 614
Zayi Sefer Sayısı: 5 bin 509
Ek Sefer: 144
Sefer Gerçekleşme Oranı: % 65
Toplam Planlanan Araç Sayısı: 5 bin 240
Mecidiyeköy, Taksim ve Çırpıcı arası ile Anadolu bölgesine geçişler etkilenmiş olup; Anadolu yakasında da Maltepe ve Ataşehir’de, hava muhalefeti sebebiyle KM48 ve 8A hatlarında da seferler etkilenmiştir.

OTOGAR SEFERLERİ İPTAL

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışların; yarın (26 Ocak 2022, ÇARŞAMBA) 09.00’a kadar durdurulduğunu açıkladı.

Ekrem İmamoğlu’ndan İstanbullulara akşam uyarısı

Benzer Haberler