TOKİ arsa çıkan AKP’li vekille ilgili sessizliğini bozdu

Yayın tarihi: 25 Şubat 2024 Pazar 6:12 pm - Güncelleme: 25 Şubat 2024 Pazar 6:40 pm

Kampanya şartlarına göre aylık gelirinin 16 bin TL’nin altında olması gereken çekilişte AKP Milletvekili Kurtcan Çelebi’ye arsa çıkartan TOKİ‘den açıklama geldi.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) ‘İlk Evim Arsa Projesi’ kampanyası kapsamındaki çekilişi önceki gün yapıldı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, AKP Ankara Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Kurtcan Çelebi’ye Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Bezirhane – Cimşit Mahallesi’nden arsa çıktı. ‘İlk Evim Arsa Projesi’ kampanyasından yararlanmak için aylık 16 bin TL’nin altında gelirinin bulunması; kendisinin, eşinin ve çocuklarının üzerine ev ya da ev yapılabilecek arsa ve arsa payının olmaması gerekiyor.

Ankara’da kirada oturduğunu ve milletvekili olmadan önce kampanya için başvurduğunu söyleyen Çelebi, TOKİ’yi arayıp hakkından feragat ettiğini söylediğini açıkladı.

Aylık gelirin 16 bin TL’nin altında olması gereken TOKİ kampanyasından AKP’li vekile arsa çıktı

‘ÇELEBİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SÖZLEŞME İMZALANMAMIŞTIR’

TOKİ, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, hak sahipleri ile banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek uygun olan kişilerle sözleşme imzalandığı ifade edildi.

Açıklama şu şekilde:

“TOKİ web sitesi üzerinden açıklanan başvuru şartlarına göre tapu sahipliği bulunmayan, ikamet durumları uygun olan, belirli bir gelir düzeyinin altında olan ve daha önce TOKİ projelerinden faydalanmayan vatandaşların müracaatları alınarak belirlenen şartlara uygunlukları ön incelemeden geçirilerek kura sürecine tabi tutulmuştur. Bu kuralar sonucu hak sahiplikleri belirlenmiştir.

İlerleyen süreçte noter huzurunda yer belirleme kuraları çekilecek olup, hak sahipleri için banka sözleşmesi esnasında mülkiyet ve gelir durumları kontrol edilerek şartları uygun olanlar ile sözleşme imzalanmaktadır. Habere konu hak sahibi Kurtcan Çelebi ile ilgili herhangi bir sözleşme imzalanmamış, hakkından feragat ettiğini belirtmesi üzerine hak sahipliği iptal edilmiştir. İdaremizce yapılan bütün çalışmalarda şartlara uygunluğu kontrol edilerek işlem tesis edilmektedir. Şartları sağlamayanların hak sahiplikleri sözleşme imzalamış olsalar bile sona erdirilmektedir.”

Kaynak: TELE1