Thoedex vurgununda iddianame kabul edildi

5 Nisan 2022 Salı

Thoedex vurgununda iddianame kabul edildi

Thodex kripto para dolandırıcılığı ilke ilgili yürütülen soruşturma kapsamında şirketin firari kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 21 kişi hakkında, 12 bin 164 yıldan 40 bin 564 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kripto para borsası Thodex’e yönelik dolandırıcılık soruşturmasını tamamladı. Hazırlanan iddianamede kripto para vurgunun detayları anlatıldı.

Geçtiğimiz yıl nisan ayında kripto para sitesi Thodex’in binlerce müşterisi, sistemin açılmaması üzerine şikayetçi olmuş ve konu hakkında soruşturma başlatılmıştı. Şirketin para trafiği, sistemin işleyişi ve vurguna giden süreç araştırıldı. İlgili kurumlardan istenilen raporlar savcılığa ulaştı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

21 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, örgüt kurucusu ve yöneticisi olmakla suçlanan firari Faruk Fatih Özer için 3 farklı suçtan 40 bin 562 yıla kadar hapis talep edildi. Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 21 kişi hakkında, 12 bin 164 yıldan 40 bin 564 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. Özer, “Örgüt kurma ve yönetme”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “nitelikli dolandırıcılık”la suçlanıyor.

Titizlikle yürütülen soruşturmada deliller ışığında bir örgüt şeması da çıkarıldı. Elebaşı koltuğunda Faruk Fatih Özer’in olduğuna dikkat çekildi.

THODEX vurgununda ifadeler ortaya çıktı!

Benzer Haberler