TCCD’de kaza önlemi: Yöneticiler kurban kesip dua etti

15 Ekim 2020 Perşembe

Türkiye Cumhuriyetleri Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. yöneticileri son zamanlarda yaşanan tren kazalarına karşı Ankara Garı’nda kurban kesip dua etti.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun ve Genel Müdürlüğü birim amirlerinin katılımıyla Ankara Tren Garı’nda ‘kurban’ kesilip dua edildi.

BirGün’den Burcu Cansu’nun haberine göre bu törenin gerekçesi ise sinyalizasyon başta olmak üzere bir çok kurumsal hata ve eksiklik nedeni ile sürekli kazaların yaşanmasıydı.

‘EKSİKLERİ GİDERMEK YERİNE KURBAN KESTİLER’

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Sekreteri İsmail Özdemir, geçtiğimiz hafta yaşanan tren kazalarını hatırlayarak gerekli önlemlerin alınması yerine kurban kesilmesini eleştirdi. Cansu’ya konuşan Özdemir, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta dört gün içerisinde TCDD’de üç önemli tren kazası oldu. İki makinist hayatını kaybetti, iki makinist ağır ve iki makinist de hafif yaralandı. Ulusal demiryolu ağında sinyalizasyon sistemi ile çalışan bölgelerde gerek demiryolu hattı boyunca gerekse lokomotif üzerindeki trafik seyrini sağlayan elektronik haberleşme sistemlerinde ciddi eksiklikler bulunuyor. Kontrol sistemleri tam olarak her zaman çalışmıyor. TCDD Taşımacılık A.Ş Yönetimi bu eksiklikleri giderme yerine bugün Ankara Gar sahasında kurban keserek dua etti.”

Benzer Haberler