Taksici aracındaki kadın cinayetini anlattı: Artık taksicilik yapabileceğimi sanmıyorum

28 Ocak 2022 Cuma

Pendik’te tartıştığı Nermin Celep’i taksinin içinde bıçaklayarak öldüren Ramazan Su adliyeye sevk edildi. Olayın en yakın şahidi olan taksi şoförü “Artık taksicilik yapabileceğimi sanmıyorum. Psikolojim yerinde değil” dedi.

Dün Pendik’te saat 13.00 sıralarında bir taksinin içinde meydana gelen olayda Nermin Celep, yanında oturan Ramazan Su tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Şüpheli olaydan sonra yaya olarak kaçmıştı. Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada Nermin Celep’in son olarak Ramazan Su ile görüştüğü belirlendi. Cinayeti işlediği belirlenen Ramazan Su sokakta yürürken gözaltına alındı.

CÜZDANI UNUTTUM DİYEREK EVE DÖNÜP BIÇAK ALMIŞ

Polis soruşturmasına göre şüphenin ayrılmak isteyen kız arkadaşının evine gittiğini onu bir kafede konuşmak için ikna ettiği öğrenildi. Birlikte taksiye binen ikilinin, yol boyunca tartıştıkları bu sırada “Cüzdanımı unuttum” diyerek evine uğrayan şüphelinin evden aldığı bıçakla cinayeti işlediği belirlendi.

“BENDEN AYRILMAK İSTEDİ”

Bir markette şoför olarak çalışan şüpheli Ramazan Su’nun kendisini yakalayan polislere “Onunla çalıştığı kafeteryada tanışmıştık. Evlenmeyi düşünüyordum. 100 bin lira kredi çekmiştim. Borçlanmıştım. Daha sonra benden ayrılmak istedi. Aramızda bu nedenle tartışma çıktı.” dediği öğrenildi.

Kız arkadaşını dövdü daha sonra defalarca bıçaklayarak öldürdü

OLAYLA İLGİLİ YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde taksinin içinde yaşanan cinayet olayının ardından şüphelinin yürüyerek araçtan uzaklaştığı görüldü. Cinayet Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan şüpheli Ramazan Su’nun daha önceden “kasten yaralama”, “Taksirle yaralama”, “Cinsel saldırı” “kötü muamele” gibi suçlardan polise geliş kaydı olduğu belirlendi. Şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

TAKSİCİ OLAY ANINI ANLATTI

Olayın en yakın tanığı taksici Ömer Faruk Kuzubaşoğlu yaşananları şu şekilde anlattı:

“Ramazan Su isimli kişi bana Sahra sokağa gitmemi söyledi. Oraya gittik. Hanımefendi araçtan inmek istemedi. Kadını orada darp etti. Oradan sesleri duyan bir komşuyla çifti ayrıldık. Sonrasında hanımefendinin kafasında bir şişlik oluşmuştu. Bana ‘kafama buz koyar mısın’ dedi. Ben de yerden aldığım kar parçasını başına koydum. Sonrasında Ramazan Su eve girip çıktı. Bir şey olmamış gibi araca bindiler.”

“KAPIYI AÇIP KADINI KURTARMAYA ÇALIŞTIM”

“100- 150 metre ilerledikten sonra kadını araç içerisinde bıçaklamıştı. Ben sesleri duyunca kadına tekrar vurduğunu sandım. Arkamı döndüğümde kadını bıçaklıyordu. Sonrasında kapıyı açıp kadını kurtarmaya çalıştım. Tartışıyorlardı. Araya girip saldırganı uzaklaştırmaya çalıştım ama fayda etmedi. Fırsatı ilk bulduğumuz da hanımefendiyi taksiye binmesi için müdahale ettim o da zaten bindi. En yakın hastaneye yetiştirdim kendisini. Hastaneye yetiştirdiğim de bilinci de açıktı. Hastaneye vardığımız da arka camı da açtım, nefes alsın, bilinci yerinde kalsın diye. Sürekli ‘sakın olun iyisiniz’ dedim. Hastanenin ambulans girişinde durdum. Kornaya bastım, hastane görevleri sedye getirdiler. Kendisine ‘inebiliyor musun abla’ dedim, o da ‘inemiyorum’ diye cevap verdi. Hastane görevleri yardımcı oldu. Sedye birlikte hastaneye girdi. Bende hastane polisin yanında beklerken bir saat sonra kadının vefat ettiği haberi geldi”

“ARTIK TAKSİCİLİK YAPABİLECEĞİMİ SANMIYORUM”

Kuzubaşoğlu, “Araca bindiklerinden itibaren gergin bir ortam yoktu. Günlük hayattan şeyler konuştuk, araba içerisinde herhangi gibi bir sorun yoktu” dedi. Taksi sürücüsü, kadının karnından bıçaklandığını da belirtti. Yedi yıldır taksicilik yaptığını söyleyen Kuzubaşoğlu, “Büyük ihtimal artık taksicilik yapabileceğimi zannetmiyorum. Gerçekten kötü bir durum. Psikolojim yerinde değil” ifadelerini kullandı.

Nermin Celeb’in katili Ramazan Su

İstanbul’da taksici dehşeti! Turist kadını önce kaçırdı sonra darbetti

Benzer Haberler