Süleyman Özışık’tan Sedat Peker’e hediye sitemi: Kendi ayıbı

21 Haziran 2021 Pazartesi

Süleyman Özışık’tan Sedat Peker’e hediye sitemi: Kendi ayıbı

Süleyman Özışık, oğlunun düğüne gönderdiği hediyeleri Emre Olur aracılığıyla paylaşan Sedat Peker’e “Kendi ayıbıdır” diye sitem etti. Özışık, Yazarlık Okulu projesiyle ilgili paylaşımları silen AKP’li belediyeler için ise “Kınıyorum, lanetliyorum” ifadesini kullandı.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaatlarıyla gündemde olan gazeteci Süleyman Özışık, Sedat Peker ve AKP’li belediyelere sitemde bulundu. Yazarlık Okulu projesinde yer alan Özışık, 6-7 belediyede Yazarlık Okulu projesinin gerçekleştiğini belirten Özışık, bunun gizli saklı olmadığını, belediyelerin, belediye başkanların ve kendisinin bunu sosyal medya hesaplarından paylaştığını söyledi.

Odatv’ye konuşan Özışık, AKP’li belediyelerin ve başkanların tweet’leri silip, haberleri kaldırması hakkında, “Şunu şöyleyeyim Bir defa hangi belediye hangi belediye Başkanı hangi Belediye çalışanı bunu yaptıysa kınıyorum, lanetliyorum. ben kamuoyunun gözü önünde sosyal medya hesaplarından bu işi paylaştım. Devletine milletine bayrağına ve toprağı sadakatle bağlı olacak 1000 tane genç yazar adayı yetiştirdim” dedi.

ERSOY DEDE DE KATILDI

Özışık, Veyis Ateş’le ilgili ise “Yazar Akademisi’nde yazar olarak ders vermedi. Aynı belediyeler diksiyon, spikerlik ve Televizyonculuk dersi verilmesini istedi. Veyis Ateş onun için katıldı. O dönemde Veyis Ateş’in hakkında hiçbir iddia yoktu” ifadelerini kullandı. “Programa başka hangi gazeteciler katıldı?” sorusuna Özışık, “Katıldığım bir programa sanırım Ersoy Dede katılmıştı. Davetli olarak katılmıştı. Onun dışında çok fazla kimseyi hatırlamıyorum” diye yanıt verdi.

“BELEDİYE KENDİNE GÖRE BAZI KİŞİLERİ BELİRLER”

Özışık, “Ersoy Dede ile ilgili de Sedat Peker iddiaları vardı. Özışık kardeşler olarak sizin için de Sedat Peker iddiaları oldu, Sedat Peker’in de Veyis Ateş’le ilgili iddiaları oldu. Bu bir tesadüf mü?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Yani Sedat Peker’in bizi oraya ders vermeye gönderdiğini söylemeyeceksin herhalde… Şöyle Ersoy Dede’nin ve Sedat Peker’le ilgili savunduğu tweet’ler olmuş. Ama şunu söyleyeyim. Benim Üsküdar Belediyesi’ninde bu hizmeti verdiğim tarih dün değil. Ben 3 yıl önce bu hizmeti vermişim. Ben Esenyurt Belediyesi’nde 3 – 3.5 yıl önce vermişim. Şimdi o dönemde Sedat Peker hakkında da bir suç duyurusu yok. Bir suç isnadı yok. Sedat Peker’in Ersoy Dede ile ilgili bir iddia var ise ben Ersoy Dede ile birlikte ‘biz hadi şu işi yapalım’ diyebileceğim bir organizasyon değil bu. Belediye kendine göre bazı kişileri belirler. O kişilere teklif yapar. Kabul eden eder etmeyen etmez. Zannediyorum, hakkına girmiş olmayım Ersoy Dede bir başka yazarın Veyis Ateş olabilir, yoğun programımdan dolayı gelmediği bir hafta ‘Belediye ve siz gelir misiniz?’ diye teklifte bulunduğu için misafir olarak bir hafta geldi.”

‘NE KADAR TELİF ALDI?’ SORUSUNU YANITLADI

Yazarlık Okulu’nda 60 ile 100 kişilik sınıflarda bir buçuk ayı haftasonları olmak üzere yaklaşık 3- 4 ayı bulan bir proje olduğunı kaydeden Özışık, “Organizasyon firmasına kalan nedir ne değildir, bilmem. Ama bana söylenen hocam telif bedeliniz 3 bin lira. Siz bunun karşılığında bir ders verir misiniz? Kimi yerlerde 2500 lira kimi yerlerde 2000 liraya kadar düştü” diye konuştu.

PEKER’E SİTEM: BİZ ANADOLU KÜLTÜRÜYLE YETİŞMİŞ İNSANLARIZ

Peker’in oğluna düğün hediyesiyle ilgili soruya da yanıt veren Özışık, sitemde bulunarak, şunları söyledi:

“Şimdi bu işin çok detayına girmeyi doğru bulmuyorum. Şundan dolayı ben detayına girmiyorum. Yargıya intikal etmiş bir mesele olduğu için detay vermeyeceğim. Ama biz Anadolu kültürü ile yetişmiş insanlarız. Düğüne ve cenazeye gönderilen şeylerinin sergilenmesi açıklanması açıklayan kişinin kendi ayıbıdır. Şimdi ben Sedat Peker hakkında bu bir suç duyurusu bir suç isnadı bir arama kaydı olmadığı bir dönemde benim de bana şunu gönder bunu gönder diye bir talebim olmadığı halde nikah salonunda gönderdiği bir adamımın karşıma çıkmasıyla bir hediye göndermiş. O hediyede benim şahsıma gelmemiş benim kızıma gelmiş. Şimdi ben bu hediyeyi ne yapacaktım? Yani gönderdiği adama küfür mü edecektim. Defol git buradan mı diyecektim. Ben bir talepte bulunmuş muyum? Bana şöyle bir kolye gönderin. Benim kızıma şöyle bir şey gönderin demiş miyim? Ben gönderdiği hediyenin kapağını açmadan kızım ve damadıma uzatmışım.”

Peker’in basın danışmanı Emre Olur, hediyeleri paylaşmıştı

“ONU HADİ BEY’E SORUN”

Düğünde kardeşi Hadi Özışık’ın olup olmadığını ve Peker’le eski bir tanışıklığının bulunup bulunmadığı sorusu üzerine Özışık, “Onu Hadi Bey’e sorun. Bakın soyadımız Özışık ama ben Hadi Bey adına, Hadi Bey benim adıma konuşacak yetkiye sahip değil. Ve inanın sizi şerefimle temin ediyorum Ben ilişkilerinin ne boyutta olduğunu da bilmiyorum. Yani çok mu geçmişe dayalı çok mu yakına dayalı bunu bilmiyorum. Hadi Bey de düğündeydi” ifadelerini kullandı.

Hediye gönderen herkese teşekkür videosu çektiğini söyleyen Özışık hediyenin değerini belirleyip bunu kızının talebi doğrultusunda şehit aileleri ya da kadın derneklerine bağışlayacaklarını kaydetti.

“PEKER’İN DİĞER İDDİALARI ARAŞTIRILSIN”

Özışık, Peker’in kendisi dışındaki diğer iddialarla ilgili ise şöyle konuştu: “Ben kendimle ilgili iddiaları ekranda anlattım yargı huzurunda da anlatırım. Bence adı geçen arkadaşlar çıkıp bu konularda birkaç kelam söylemeliler Ama konuşmuyorlarsa ben bu konuda söyleyecek bir şeyim yok. İddialar doğru mudur bilemem bunlar araştırılsın. Hakkında iddia olan kişiler de çıkıp bu konuda kendilerini savunmalılar. Niye savunmuyorlar bilmiyorum.”

TIKLAYIN – Süleyman Özışık hediyeyi alınca Sedat Peker’e övgü yağdırmış

Benzer Haberler