Skandal yangın açıklamasından sonra AKP’li Özeren’den ‘savunma’

2 Ağustos 2021 Pazartesi

AKP’li Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Türkiye günlerdir yanarken evi yanan vatandaşlara yönelik skandal açıklamalarda bulundu. Özeren yeni bir açıklama ile ‘savunma’ yaptı ve “iyi niyetimle yapmış olduğum açıklamanın yanlış anlaşılması bizleri derinden üzmüştür” dedi.

AKP’li Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, skandal açıklamalarda bulundu. Özeren, evi yanan yurttaşlara TOKİ tarafından 20 yıl ödemeleri evler yapılacağını söyledi ve “Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, istedikleri şekilde evler yapılacak. Evi eski olan vatandaşlar, ‘keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler” diyerek güldü.

“YANLIŞ ANLAŞILDIM”

Mehmet Özeren, açıklamasına gelen tepkiler üzerine yazılı bir açıklama yaparak “Yanlış anlaşıldım” dedi.

Özeren, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugün tamamen iyi niyetimle yapmış olduğum açıklamanın yanlış anlaşılması bizleri derinden üzmüştür. Yaşanan olağanüstü afetten dolayı devletimizin bundan önce olduğu gibi evi yanan mağdur vatandaşların yanında olduğunu belirtmek istedim. Açıklamam yanlış anlaşıldı ve çarpıtıldı. Devletimiz şüphesiz tüm yaraları sararak mağduriyetleri giderecektir. Yangında zarar gören vatandaşlarımızın garantörü Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde devletimizdir. Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsun. Niyetim halistir ve devlet milletinin yanındadır.”

Benzer Haberler