Sinovac ile anlaşmaya Messi öncülük etti

15 Nisan 2021 Perşembe

Sinovac ile anlaşmaya Messi öncülük etti

Dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Lionel Messi’nin bu yaz düzenlenecek Copa America turnuvası öncesinde turnuvada oynayacak tüm Güney Amerikalı futbolcuları aşılamak için Çinli aşı üreticisi Sinovac’ın 50 bin doz Covid-19 aşısının alınmasına önayak olduğu açıklandı.

Arjantinli yıldız, imzalı 3 Barcelona formasını Sinovac firması yöneticilerine gönderdi. Formaları Twitter hesabından paylaşan Arjantinli eski futbolcu ve Güney Amerika Futbol Federasyonu (Conmebol) yetkilisi Gonzalo Belloso, “Sinovac’ın yöneticileri, bize onlar için nazikçe üç forma gönderen Lionel Messi’ye olan hayranlıklarını belirttiler” ifadesini kullandı.

Guardian’ın haberine göre; Messi ile Çinli aşı üreticisi Sinovac arasındaki iletişimi Uruguay Devlet Başkanı Luis Lacalle Pou’nun kurduğu bildirilirken Uruguay’ın Canelones kenti Belediye Başkanı Yamandu Orsi, “Başkan, Copa Amerika için futbolcuları aşılamak ile ilgileneceğine kendi ülkesinin vatandaşlarına aşı yapmayı düşünebilir. Şimdiye kadar bölge nüfusunun yalnızca yüzde 12,4’ü aşılandı” şeklinde eleştiride bulundu.

Canelones kenti Belediye Başkanı Yamandu Orsi, “50 bin Covid aşısının ilk partileri Arjantin Ligi’ndeki 26 erkek futbol takımına gidecek” ifadelerini kullanırken Conmebol yetkilisi Gonzalo Belloso, “Copa America’da forma giyme ihtimali olan tüm futbolcuların aşılanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler