Sigorta parası için eşini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan erkek hakim karşısında

6 Nisan 2021 Salı

Sigorta parası için eşini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan erkek hakim karşısında

Muğla’da kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden hamile eşini 400 bin liralık kaza sigortası ücereti için iterek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hakan Aysal’ın yargılanmasına bugün devam edilecek.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi’ndeki kayalıklarda fotoğraflarda eşi Hakan Aysal ile birlikte fotoğraf çektirmek istediği iddia edilen 7 aylık hamile Semra Aysal 300 metre yükseklikten düştü. 19 Haziran 2018’de meydana gelen şüpheli olayın ardından ihbar üzerine bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri gönderildi. Uçuruma inen ekiplerin yaptığı kontrolde, Semra Aysal’ın öldüğü belirlendi. Otopsinin ardından Aysal?ın cenazesi, İstanbul’da toprağa verildi.

Şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Semra’nın son görüntüleri ortaya çıktı: Ya bu adam kadını atacak ya da kadın adamı

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTEMİ

Başlatılan soruşturma kapsamında ise Hakan Aysal, eşini iterek öldürdüğü iddiasıyla geçen Kasım ayında tutuklandı. Aysal hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın iddianamesinde Hakan Aysal’ın, 7 aylık hamile eşi Semra Aysal’a bedelin ödeneceği kişi kendisi olacak şekilde 400 bin lira teminat bedeli bulunan ferdi kaza sigortası yaptırdığı, bu parayı alabilmek için Semra Aysal’ı çevrenin tenha olmasını bekledikten sonra kayalıklardan aşağı ittiği öne sürüldü.

İKİNCİ KEZ HAKİM KARŞISINDA

Tutuklu sanık Hakan Aysal, Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün 2’nci kez hakim karşısına çıkacak. Aysal, ilk duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmemişti. Tanıkların dinlenmesine devam edilecek olan duruşmayı, Semra Aysal’ın ağabeyi Naim Yolcu’nun takip etmesi bekleniyor.

 

Benzer Haberler