Şentop ifşa ettiği trol için konuştu! “Kimin adamı olduğunu biliyoruz”

20 Nisan 2022 Çarşamba

Şentop ifşa ettiği trol için konuştu! “Kimin adamı olduğunu biliyoruz”

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun tutuklanmasınran sonra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bir sosyal medya trolü ile tartıştı. Şentop trol ile tartışmasından sonra açıklama yaparak, “Ankara küçük yer; kimin kimin adamı olduğu, kimin sahibi olduğunu biliyor” dedi.

İbrahim Haskoloğlu,  İçişleri Bakanlığı’nın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, ‘kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği’ iddiasıyla tutuklandı.  Haskoloğlu’nun tutuklanmasından sosyal medya trolü Cumhur Frankfurt ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop sosyal medyada atıştı. Şentop’un makamında Haskoloğlu’nu ağırlamasını hatırlatan trol,  “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” dedi.

Bu sözlerin ardından Mustafa Şentop, “Cumhur Frankfurt. Terbiyesizlik yapma. Trollerle muhatap olmadım bugüne kadar. İlk defa bozuyorum prensibimi. Ama suret-i haktan görünüp iç operasyon çekenlere gereken cevabı vermek icab ediyor bazen” yorumunu yaptı.

TROL İLE ATIŞMASINDAN SONRA KONUŞTU: ANKARA KÜÇÜK

Mustafa Şentop, TBMM’nin kuruluşunun 102’nci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen ve 1 hafta sürecek ‘Meclis Bahçesi, Çocuk Bahçesi’ etkinliğinin açılışında konuştu. Trol ile tartışmasına ilişkin olarak konuşan Şentop, AKP içerisinde bir tartışmanın olduğunu düşündürtecek açıklamalarda bulundu.”Ankara küçük yer; kimin kimin adamı olduğu, kimin sahibi olduğunu biliyor” ifadelerini kullanan Şentop şunları dile getirdi:

“Siyaseti sadece siyaset için değil, siyasi düşünce ve dünya görüşü çerçevesinde çalışmalarımızın devamı mahiyetinde uzantısı olarak görüyoruz. Bir takım ilkeler, prensipler, ahlak çerçevesinde siyasetin yapılmasını gerekli görüyoruz. Başından beri siyasetin doğallığı, tabiliği içerisinde enstrümanların araçların da o siyasi anlayışlarımıza, ahlakımıza uygun kullanılması hassasiyetini gösteriyoruz. Herkesten de bu hassasiyeti bekliyoruz. Uzun zamandır kayıt dışı siyasetle mücadele ediyoruz. Bunu doğru bulmuyoruz. Siyasetin içinde olmayıp, dışarıdan yön vermeye çalışanları, daha önce devletin çeşitli kademelerinde, sivil-askeri bürokrasi başka yerlerde de olabilir, bunu doğru bulmuyoruz, hep bununla mücadele ettik. Ankara küçük yer; kimin kimin adamı olduğu, kimin sahibi olduğunu biliyor” dedi.

‘BU KONUYU KAPATMAYACAĞIM’

Ben düz siyaset yaparım. Siyasette hileler bana çok uzaktır. Daha önce bu gibi tutumlara cevap verme durumum olmadı. Ama bu konuyu kapatmayacağım. Herkes siyaset yapacak olursa, bunu usulüyle düzgün bir şekilde, bizim siyasi geleneğimizin ahlakına uygun yapmalı. Burada aynı siyasi görüştenmiş gibi davranarak, bazı yerlere cevap yetiştirerek, kendilerine güç elde ettiğini düşünenler daha sonra bunu şahsi çıkarları için kullanmaya yöneliyorlar, kimsenin buna müsaade etmemesi lazım”

Trolle, Meclis Başkanı sosyal medyada birbirine girdi

 

Benzer Haberler