Salma Hayek, film yapımcısı tarafından uğradığı tacizi anlattı: Zorla onunla duşa girmemi istedi

10 Haziran 2021 Perşembe

Salma Hayek, film yapımcısı tarafından uğradığı tacizi anlattı: Zorla onunla duşa girmemi istedi

Meksika asıllı ABD’li oyuncu Salma Hayek, yaptığı açıklamalarda film yapımcısı ve yönetmenler tarafından uğradığı tacizi anlattı. Hayek, bazı sahnelerde ağladığını söyledi.

Oyuncu Salma Hayek, InStyle dergisine açıklamalarda bulundu. Derginin kapak yıldızı olan Hayek dünyanın en büyük film şirketlerinden Weinstein Company’nin kurucusu Harvey Weinstein zorbalıklarına değindi. Hayek bu konuyu ilk kez 2017 yılında anlatmıştı.

Hayek, şunları söyledi:

“Prodüktörüm Harvey Weinstein onunla duşa girmediğim, masaj yapmasına izin vermediğim ve oral seks yapmayı reddettiğim için ‘Makyavelist bir öfke nöbeti’ geçirdi. 2002’deki Frida filminden beni kovmakla tehdit etti. Ashley Judd ile çıplak bir sevişme sahnesinde oynamaya zorladı. 20 yıl önce Weinstein hakkında konuşma cesaretini neden bulamadığımı merak ediyorum.”

AĞLADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Meksikalı- ABD’li aktris Salma Hayek, 1995 yapımı ‘Desperado’ filminde başrolü paylaştığı Antonio Banderas’la seks sahnesini çekerken neler hissettiğini anlattı.

Hayek, sahne çekilirken çok gerildiğini ve ağladığını söyledi. Gerginliğinin sebebinin ne Banderas ne de yönetmen Robert Rodriguez’den kaynaklandığının altını çizen 54 yaşındaki oyuncu, söz konusu sahne çekilirken birçok insanın dışarı çıkarıldığını, yalnızca kendisinin, Banderas’ın ve Banderas’ın o dönemki eşi Elizabeth Avellan’ın kaldığını belirtti.

“Daha önce hiç böyle bir sahne çekmemiştim” diyen Hayek, “O yüzden çekim başlayınca ağlamaya başladım” diye konuştu.

 

Benzer Haberler