“PTT çalışanları patates soğan çuvallarını taşımaya zorlanıyor”

14 Nisan 2021 Çarşamba

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, patates ve soğanların dağıtılması için PTT çalışanlarının görevlendirildiğini açıkladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates ve soğanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için 81 ile gönderilmeye başlandı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, patates ve soğan dağıtımı için bazı yerlerde PTT çalışanlarının görevlendirildiğini söyledi.

“ÇALIŞANLARA TAŞITTIRILIYOR”

Patates ve soğanların dağıtılması için PTT şubelerinin ve orada çalışanların kullanılmaya başladığını belirten Alpay Antmen, “Pandeminin yükünü çeken kesimlerin başında olan PTT çalışanlarının hali hazırdaki yükleri yetmezmiş gibi bir de sırtlarına patates soğan çuvalları konuluyor. Bu yapılan açıkça zulümdür. PTT çalışanları sırtlarına 10’ar kiloluk çuvallar almaya ve taşımaya zorlanıyor” dedi.

“VİCDAN KALMADI”

Alpay Antmen, sosyal medya hesabından konuyla ilgili görüntüleri de paylaştı. CHP’li vekil “PTT çalışanları zaten aşı olamıyor. Bir de yeterli araç da olmadan sırtlarına patates çuvalları yükleniyor. ‘Al bunu dağıt’ diyorlar. PTT çalışanları Covid’den ölmezse çuvalların altında kalarak can versin diyorlar. Halkı resmen dilenciye, PTT çalışanlarını da resmen köleye çevirdiler. Sarayda, lüks uçaklarda, yazlık köşklerde halkın 128 milyar dolarıyla zevki sefa içinde olan iktidar hem kontrolü hem aklını hem de vicdanını kaybetmiştir” dedi.

Benzer Haberler