Perinçek ile emekli askerler arasında hapis tartışması

16 Temmuz 2021 Cuma

Hukukçu Hüseyin Ersöz, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Kurmay Albay Dr. Dursun Çiçek ve emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok arasında “hapis” tartışması yaşandı.

Habertürk TV’de yayınlanan programda Perinçek’in Çiçek ve Üçok’a yönelik “Bu milletten ne istiyorsunuz? 3 gün hapiste yatmışsınız… 3 gün hapiste yatmanın bedelini mi istiyorsunuz bu milletten. Ayıptır. İkide bir ‘hapiste yattık’. En sonunda bu millet kolunu kesip size iade edecek. Hapiste yatsanız ikide bir ‘Hapiste yattık’ demezsiniz zaten” ifadeleri tartışma konusu oldu.

Konuşmasının devamında “‘Hapiste yattık’ diyenler hapiste yatmayanlar. Bu bir kültür bir ahlaktır” ifadelerini kullanan Perinçek, “Bu ahlaksızlıktır” dedi.

Üçok ise Perinçek’e “Doğu beye çok Biz hiçbir zaman çıkıp ‘Bu kadar hapis yattık’ demedik. FETÖ ile mücadele konusunda ise kendisi de çok iyi bilir mücadele eden 10 kişi varsa bunlardan birisi de biziz. Balyoz sürecinde hapis yatanların tamamı FETÖ ile mücadele ettikleri için hapse atıldılar. Onların önü açılsın diye atıldılar. Oradan da çıkıp böyle demek şık olmadı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler