Orhan Gencebay Gülşen’den özür diledi

18 Şubat 2022 Cuma

Şarkıcı Gülşen, Hande Yener ve Hadise’nin sahne kıyafetleri hakkında ‘Her şeyin bir dengesi vardır, onu bulmak ve uygulamak lazım. Bu edeple ilgili, akılla ilgili, eserin yapısıyla ilgili, her şeyden önce insana yakışan olması lazım” yorumunda bulunan ve kullandığı sözler nedeniyle tepkileri üzerine çeken Orhan Gencebay, o sözleriyle Gülşen’i kastetmediğini belirterek özür diledi.

Kadın şarkıcıların sahne kostümlerini “Burası Türkiye. Herkes bu topluma göre yaşamalı. Külotla da sahneye çıkmasınlar bir zahmet” sözleriyle eleştiren ve açıklamalarıyla tepki çeken İzzet Yıldızhan’ın ardından bir açıklama da  Orhan Gencebay’dan gelmişti.

Gencebay, “Bunu öncelikle ortaya söylemek istiyorum, her şeyin bir dengesi vardır, onu bulmak ve uygulamak lazım. Biz eskiden televizyonlara çıkarken smokinle çıkardık, şimdi zaman değişti. Tabii ki biz mayoyla çıkmıyoruz, biraz daha günlük kıyafetlerle çıkabiliyoruz. Bunların hepsinin düşünerek gereğinin olması lazım diyorum, bu edeple ilgili, akılla ilgili, eserin yapısıyla ilgili, her şeyden önce insana yakışan olması lazım” yorumunda bulunmuştu.

Ahlak dersi vermeye kalkan Orhan Gencebay neler yapmış

”NAMUSLU GÖRÜNMEK KİMLERE KALMIŞ!”

Gencebay’ın yaptığı açıklamaların ardından Gülşen, sessizliğini bozmuş dün akşam sahne aldığı bir mekanda ‘Namus’ şarkısını seslendirdikten sonra “Arkadaşlar, ülkemizin şarkısı bu şarkı, ilan ediyorum. ‘Namuslu görünmek kimlere kalmış!’ diyerek buraya nokta koymak istiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

GÜLŞEN’DEN ÖZÜR DİLEDİ

Gülşen’i kastederek yaptığı “edep” açıklamasının ardından konuya ilişkin Beyaz TV’deki  Söylemezsem Olmaz programına konuşan Orhan Gencebay, sözlerinin Gülşen’e yönelik olmadığını söyleyerek özür diledi.

Gencebay, “Hayatımda kimseye ne kötü bir söz söyledim ne de dedikodu yaptım. Ülkemizde herkes özgürdür. Ben ‘Gülşen Hanım yanlış bir şey yaptı’ demedim, demem de! Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Gülşen benim evladımdır. Bu söz, ağır bir sözdür bana. Fakat yine de belli bir ölçüde hoş görebilirim. Böyle bir sözle muhatap olmayı kesinlikle istemezdim” ifadelerini kullandı.

Orhan Gencebay da Gülşen’in kıyafetinden rahatsız oldu

Benzer Haberler