OnePlus Nord Core Edition 5G geri sayıma geçti

4 Haziran 2021 Cuma

OnePlus, 10 Haziran’da Hindistan ve Avrupa gibi pazarlarda OnePlus Nord CE 5G akıllı telefonunu tanıtacak. Lansman öncesinde, cihaz Geekbench kıyaslama platformunu ziyaret etti. Liste, OnePlus Nord Core Edition 5G’nin en yüksek varyantının 12 GB RAM içerebileceğini gösteriyor.

OnePlus Nord CE 5G, Geekbench’te EB2103 model numarasıyla ortaya çıktı. Liste, Nord CE 5G’ye 1,80 GHz temel frekans sunan “lito” kod adlı bir Qualcomm çipinin güç verdiğini gösteriyor. Daha önceki raporlara dayanarak “lito” çipinin Snapdragon 750G olabileceği söylenebilir.

OnePlus Nord CE 5G

Yakın tarihli bir rapor, OnePlus Nord CE 5G’nin 8 GB RAM’e sahip olduğunu iddia etti. Ancak Geekbench listesi, 12 GB RAM’e sahip bir üst varyant olabileceğini gösteriyor. Kıyaslama sitesinin tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerinde, telefon sırasıyla 621 ve 1789 puan kaydetti.

Dün ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nord CE 5G’nin FHD+ çözünürlük ve 90Hz yüksek yenileme hızı üreten delikli bir AMOLED ekrana sahip olacağını ortaya koydu. Güvenlik için, bir ekran içi parmak izi sensörüne sahip olacak. Selfie’ler için 16 megapiksel ön kameraya sahip olacak ve arka tarafında 64 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel üçlü kamera sistemi bulunabilecek.

Nord CE 5G, 450 mAh pilden güç alabilir ve Warp Charge 30T ile etiketlenebilir. 6 GB RAM + 64 GB depolama ve 8 GB RAM + 128 GB depolama gibi iki varyantta satılacağı tahmin ediliyor. Şirket, telefonun 12 GB RAM varyantını lansman sırasında açıklamayabilir. Muhtemelen, daha sonraki bir tarihte kullanılabilir hale getirebilir.

Huawei P50 sonunda ortaya çıktı!

Benzer Haberler