Öğrencileri okuldan alıp AKP mitingine götürdüler!

5 Mart 2019 Salı

İstanbul Sancaktepe’de öğrenciler dersten alınıp AKP mitingine götürüldü. Her liseden 250 öğrencinin AKP mitingi havasında geçen açılışa katılımının zorunlu tutulduğu öğrenildi.

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, Sancaktepe’de Cumhurbaşkanı’nın katılacağı Kongre ve Kültür Merkezi açılışına Sancaktepe’de bulunan lise kademesindeki her okuldan en az 250 kişilik bir grupla katılım sağlanmasını istediği öğrenildi.

Sancaktepedeki bütün liselerin okul yöneticileri de öğrencilere dağıttığı veli izin belgeleriyle öğrencileri dersten alarak miting havasındaki açılışa katılım yapmalarını sağladı.

Bu durumdan haberi olmayan bazı veliler okul yöneticileri ile görüşerek çocuklarını miting alanından çıkartılmasını okula geri gönderilmelerini talep etti.

Konuyla alakalı açıklama yapan CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Sinan Doğan; “Partili İlçe Milli Eğitim Müdürü olunmaz, biz öğrenci velileri olarak, kurumlarımızın partili değil bilimsel, laik ve demokratik olmasını istiyoruz.  Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu’yu istifaya davet ediyoruz.” dedi.

Öte yandan Doğan, sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla beraber şu ifadelere yer verdi:

“İlçe mili eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ilk okul sınıfındaki mavi takımlı Akp başkan adayıyla birlikte okullarda siyaset yapıyor.”

 

Benzer Haberler