Nurettin Yıldız: Müslüman çocuğunu gezdirmek için AVM’ye girmez

23 Kasım 2018 Cuma

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, bu kez de AVM’leri hedef aldı. Gerici Yıldız, ” Müslüman çocuğunu gezdirmek için AVM’ye girmez” dedi.

Daha önce, 6 yaşında çocukla evlenilebileceğini, asansörde halvet olabileceği gibi söylemleriyle çok tartışılan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın gündeminde bu kez alışveriş merkezleri vardı.

“Hayat Dersleri” adlı sohbetinde alışveriş konusunda konuşan Yıldız, “Ticaretin şekillendirdiği Müslüman kaybolmuş Müslüman’dır.” dedi ve “Müslüman’ın camisi Müslüman’ın imanını yansıtıyor alışveriş merkezimin de imanımı yansıtıyor olması lazım, eğer imanımı yansıtamıyorsa ben oraya o zaman zaruretten girerim” diyerek alışveriş merkezlerinde zaman geçirenlere yüklendi.

Alışveriş merkezlerine gitmeyi faizle çalışan bankaya gitmeye benzeten Yıldız, “Hani fatura ödemek için faizli bankaya girmek zorunda kalıyor ya Müslüman kalbinden nefret ederek, aynı şekilde Müslüman zaruretten girer vakit geçirmek için girmez. Çocuğunu gezdirmek için girmez Müslüman.” dedi.