Nagehan Alçı “buraya kadarmış” diyerek sağlık durumundaki gelişmeyi aktardı

22 Ocak 2022 Cumartesi

Nagehan Alçı “buraya kadarmış” diyerek sağlık durumundaki gelişmeyi aktardı

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, bugün yayınlanan “Buraya kadarmış” başlıklı yazısında sağlık durumundaki gelişmeyi aktardı. Nagehan Alçı, yazısında koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyledi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında, koronavirüs testinin pozitif çıktığını, boğaz, sırt, bel ve göğüs ağrısı yaşadığını, yorgun hissettiğini söyleyerek , “Kısacası pek de hafif geçirdiğimi söyleyemem. Demek ki aşılı olmasam ipin ucundaymışım…” ifadelerini kullandı.

Alçı, temaslı olduğu aile bireyleri üzerinden yaptığı değerlendirmede ise, “Artık pandeminin ilk döneminin çerçevesi ile yol yürümek imkansız hale geldi. Karantina sürelerinin kısalması, PCR zorunluluğunun karantina bitiminde kalkması gibi küçük değişiklikler yapılıyor ama genel çerçeve aynı” ifadesini kullandı.

VAKALARI KAYIT ALTINA ALMAYIN DEDİ

“Kendime çok güveniyordum, bugüne kadar hep teğet geçti” diyen Nagehan Alçı, “Buraya kadarmış” başlıklı yazısında şunları yazdı:

“Oysa ben artık radikal bir çıkışla geldiğimiz noktada vaka kovalamak, raporlamak, karantina gibi uygulamaları kaldırmamız gerektiğini düşünüyorum.

Açık söyleyeyim, virüs tespiti hayalet kovalamaktan farksız bu saatten sonra. Zaten yüzde 20’yi en fazla yakalayabiliyorsunuz. Yüzde 80 kayıt altında değil. Semptomu olmayan temaslılara da artık test yapılmıyor. Yani aslında bir nevi görüntüde bir tespit çabası bu. Kimi yakalayabilirsen onu eve tıkıyorsun gibi bir durum. Adaletli de değil.

Önerim Covid’i artık kayıt altına almaktan vazgeçmek.

Ancak bunu yapabilmek için Batı’da çoktan uygulanmaya başlanan 5-11 yaş arası çocuklara aşıyı da tedarik etmemiz gerekiyor. Neden o konuda Türkiye bu kadar kapalı, niçin çocuklarımıza aşı olanağı sunulmuyor ve hatta bu neredeyse tartışma konusu dahi olmuyor anlamış değilim.

Çocuklara aşı seçeneğini de sunduktan sonra artık şeytanın bacağını kırıp Covid’i diğer gribal enfeksiyonlar gibi bireysel alana sokmak gerek, zira bu gidiş sürdürülebilir değil.”

Ümit Özdağ’dan Nagehan Alçı’ya videolu yanıt: Dönsün kocasına baksın!

Benzer Haberler