Müjdat Gezen, kanser tedavisi gören kızının yanına gidemiyor

29 Aralık 2018 Cumartesi

Müjdat Gezen, kanser tedavisi gören kızının yanına gidemiyor
Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan sanatçı Müjdat Gezen’in avukatı adli kontrolün kaldırılmasını talep etti.

Yurtdışına çıkış yasağı konularak, haftada bir gün ikametine en yakın karakolda imza atması şartıyla serbest bırakılan Müjdat Gezen’in avukatı Celal Ülgen, adli kontrol kararını veren Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne dilekçe sunarak adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep etti. Kararın usul ve yasaya aykırı olduğunun belirtildiği dilekçede, Gezen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etme kastının bulunmadığı belirtildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanına hakaret suçu hakkında genellikle hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildiğinin hatırlatıldığı dilekçede, “Herhangi bir adli kontrol tedbiri uygulanması gerekmediği gibi özellikle yurtdışına çıkış yasağı şeklinde uygulanması kararlaştırılan adli kontrol tedbiri ile istenilen ceza arasında orantı da olmadığı için ölçülülük ilkesi de zedelenmektedir” denildi Yurtdışına çıkış yasağının, suç için öngörülen cezadan daha ağır bir yaptırım olduğu ifade edilerek şöyle devam edildi:

KIZINI GÖRMESİ GEREKİYOR

“Müvekkilimizin kızı Hollanda’da yaşamaktadır. Müvekkilimiz kanser tedavisi gören kızı Elif Gözen Öğretir için sürekli Hollanda’ya gitmektedir. Yurtdışına çıkış yasağı müvekkilimizin kızı ile olan iletişimini keseceği için gereksiz, fazla ve müvekkilimize manevi işkence çektirecek yöntem olmuştur” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler