MSB ile TESUD arasında ‘kınamadık’ krizi

6 Nisan 2021 Salı

MSB ile TESUD arasında ‘kınamadık’ krizi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) arasında 103 amiralin yayınladığı bildiri ile ilgili “kınama” krizi çıktı.

MSB, yaptığı açıklamada TESUD’un 104 emekli amiralin yaptığı bildiriyi kınadığını belirtti. TESUD ise MSB’nin bu duyurusundan sonra “açıklamayı kınamadık” diyerek karşılık verdi.

Oda TV’de yer alan habere göre; Olay, TESUD’un MSB’yi ziyareti sonrasında yaşandı. Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından “Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakanlığına destek ziyareti gerçekleştirerek bazı amirallerin yayımladığı bildiriyi kınadıklarını belirtti” ifadeleriyle bir paylaşım yapıldı.

TESUD ise buna karşı çıkarak, “Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR” açıklamasını yaptı.

TESUD’un açıklaması şöyle:

“5 Nisan 2021 günü saat 13.30’da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB’lığına DAVET EDİLMİŞTİR.

Sayın Milli Savunma Bakanı’nın ülkemiz ve TSK’nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır.

Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İşte o açıklamalar:

Benzer Haberler