Metaverse dünyasına giren ilk banka belli oldu

16 Şubat 2022 Çarşamba

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan, Metaverse dünyasına giren ilk banka oldu. JPMorgan Decentraland sanal dünyasında bir dinlenme salonunun açıldığını duyurdu.

Metaverse ile ilgili bir teknik inceleme yayınlayan JPMorgan, ‘Onyx Lounge’ ismi verilen Metaverse ofisinde, kullanıcıların Ethereum tabanlı hizmetlerden yararlanacaklarını açıkladı. Sanal evrende Decentraland’daki Metajuku Alışveriş Merkezi’nde bulunan yerde salonun ziyaretçileri, dolaşan bir kaplan ve bankanın CEO’su Jamie Dimon’un dijital bir portresi tarafından karşılanıyor.

Üst kata çıkan kullanıcılar ise, bir yöneticinin kripto para ekonomisi konusundaki sunumunu izleyebiliyor. Banka, konuyla ilgili raporunda “Metaverse ekonomisini veya metanomiği düşündüğünüzde, hemen hemen her pazar alanında fırsatlar var. Bugün bildiğimiz şekliyle Metaverse’ün tüm insan etkileşimlerini devralacağını söylemek için burada değiliz, bunun yerine tüketiciler ve markalar için sunduğu birçok heyecan verici fırsatı keşfetmek için buradayız” ifadelerine yer verdi.

Banka ayrıca, sanal arazinin ortalama fiyatının geçen yıl Haziran ve Aralık ayları arasında 6 bin dolardan 12 bin dolara çıktığı ve oyun içi reklam harcamalarının 2027 yılına kadar yılda 18.4 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Banka, “Bu demokratik mülkiyet ekonomisi, birlikte çalışabilirlik olasılığıyla birleştiğinde, dijital mal ve hizmetlerin artık tek bir oyun platformuna veya markasına esir olmadığı muazzam ekonomik fırsatların kilidini açabilir” dedi.

Metaverse çılgınlığı! 80 bin arazinin 20 bini Türklerde

Benzer Haberler