Merdan Yanardağ’dan Selçuk Bayraktar’a yanıt: SİHA’larınızla TELE1’i mi vuracaksınız?

27 Ekim 2020 Salı

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ 18 Dakika’da bugün, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Bayraktar Holding’in sahibi Selçuk Bayraktar’ın TELE1’in yayımladığı habere verdiği yanıtı değerlendirdi.

Haberin içinde hiç bir problem yok. Başlıkla ilgili takıntıları var. Damadın değil, Türkiye’nin SİHA’ları, İHA’ları denmiş. Bir kere burada anlaşalım; kendi kişisel ticari ilişkilerimizi milletin, Türkiye’nin işleri gibi anlatmayalım” ifadelerini kullanan Yanardağ, “Siz TELE1’i, bizi, düz bir haber yapan medya kuruluşunu sırtınızı iktidara dayayarak tehdit mi ediyorsunuz? Ben anlayamadım” dedi.

“TELE1’İ Mİ VURACAKSINIZ?”

Bayraktar’ın açıklamalarını değerlendiren Yanardağ, “Siz bir şeyi yanlış anlamışsınız; biz tepinip, sevinmiyoruz. Bizi teröristlerle, tanklarla, hava savunma sistemleriyle yan yana koymayın. Bakın burada suç işliyorsunuz ve bizi tehdit ediyorsunuz. Ne yapacaksınız, bizi mi vuracaksınız SİHA’larınızla? TELE1’i mi vuracaksınız? Ne demek istiyorsunuz? Bir haber üzerine bu açıklama yapılır mı?” dedi.

Merdan Yanardağ: Sırtınızı iktidara dayayarak bizi tehdit mi ediyorsunuz?

Benzer Haberler