Memur için zam görüşmeleri başladı, Bakan Bilgin’den açıklama geldi

2 Ağustos 2021 Pazartesi

Memur için zam görüşmeleri başladı, Bakan Bilgin’den açıklama geldi

Memur ve memur emeklisinin maaş ve aylıklarına yapılacak zammın belirleneceği görüşmeler başladı. Bakan Bilgin, “Enflasyonun üzerinde bir noktada meseleyi ele alacağız” dedi.

Yaklaşık 4.2 milyon memur ve 2.2 milyon memur emeklisinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in başkanlığında Bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu’ndaki toplantıya, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katıldı.

“ENFLASYONUN ÜZERİNDE BİR NOKTADA MESELEYİ ELE ALACAĞIZ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili, “Türkiye çalışanlarını enflasyona ezdirmeyecektir. Enflasyonun üzerinde bir noktada meseleyi ele alacağız” dedi.

MEMUR-SEN VE TÜRKİYE KAMU SEN’İN ORTAK TALEPLERİ

Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl birlikte hareket eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen, ortak talepler belirlemiş ve hükümetten taban aylığa 600 lira seyyanen zam, 2022’de yüzde 21, 2023’te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah payı artışı talebinde bulunmuştu.

Memur-Sen zam talebini açıkladı

Benzer Haberler