KYK sorusuna AKP’li Binali Yıldırım’dan cevap: Koltuk elimizde kaldı

23 Aralık 2019 Pazartesi

KYK sorusuna AKP’li Binali Yıldırım’dan cevap: Koltuk elimizde kaldı

Eski Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Üniversitesinde düzenlenen bir etkinlikte kendisine yöneltilen kredi affı sorusunu soran öğrenciye, “Koltuk elden gitti. Benim hükümetin bir üyesi olduğumu mu zannediyorsun” şeklinde yanıt verdi.

Eski Başbakan Binali Yıldırım Elazığ’da, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde öğrencilerle buluştu. Öğrencilere yönelik konuşma yapan Yıldırım, daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Yıldırım, bir öğrencinin, “Son günlerde kredi afları konuşuluyor. Bu konuda son durum nedir” sorusuna, “Benim, hükümetin bir üyesi olduğumu mu zannediyorsun. Biliyorsunuz başbakanlık gitti, koltuk elimizde kaldı, meclis başkanlığı da gitti” diye yanıt verdi.

“ÇOK BÜYÜK BİR MESELE OLARAK GÖRMEYİN”

İstanbul’daki seçim kampanyasında da kredi borçlarının geri ödenmesi konusu ile ilgili sıkça muhatap olduğunu da anımsatan Yıldırım, şunları söyledi:

“Konuyu ilgililere götüreceğim, demiştim. Dediğimi de yaptım. En ilgilisine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a götürdüm. O da konu ile ilgili bir çalışma yapılıyor. Yalnız bu kredi eksikliğinde şöyle bir bilgi eksikliği kalmasın, mezun oluyorsunuz ve iki yıl bir şey ödemiyorsunuz veya iş bulamadınız yine ödemiyorsunuz. O paralar artık faizi de çok olmadığı için işe girdiğiniz zaman bir iki maaş kadar başka bir şey kalmıyor. O yüzden çok büyük bir mesele olarak görmeyin”

Benzer Haberler