Kuryeye işkence eden İpek Hattat’tan ‘yok artık’ dedirten teklif

1 Nisan 2021 Perşembe

Evine gelen kurye Renas Demirbaş’ı alıkoyan ve darp eden İpek Hattat’tan ‘pes’ dedirten bir hamle geldi. Mahkemeye dilekçeyle başvuran Hattat, işkence yaptığı kuryenin kırdığı telefonunun ücretini yatırmayı teklif etti.

Arızalı bir cihazı almak için 25 Şubat günü Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Hattat’ın evine giden kurye Renas Demirbaş, evde alıkonularak darp edildi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Hattat’ın ‘konutta birden fazla kişi ile yağma’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘mala zarar verme’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 32 yıla kadar hapsi istendi.

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre Hattat’tan ilginç de bir adım geldi. Hattat, yargılama devam ederken bir dilekçe sunarak genç adamın telefonuyla ilgili uğramış olduğu zararı gidermek istediğini belirtip kuryeye ait banka bilgilerini talep etti. Hattat’ın avukatı “Banka bilgilerinin tarafımıza verilmesi ya da uygun görülecek başka bir yöntemin bize bildirilmesini istiyoruz” dedi.

NE OLMUŞTU?

İpek Hattat, tabletini tamir edemeyen şirketin kuryesi Renas Demirbaş’ı evinde alıkoyup şoförü ve sevgilisiyle işkence etmişti. Olayla ilgili konuşan kuryenin patronu H.C. ise olayı “Arızalı tableti almak için Hattat’ın evine şirketimizin kuryesi Renas’ı gönderdim. Renas oradan beni aradı. Sonra telefonunu elinden aldılar, bir daha da ona ulaşamadım. Polisi aradım. Ardından Renas’ın telefonunu açan İpek Hattat, ‘Yiyorsa karşıma çık, çocuk burada bembeyaz oldu, seni bekliyor abisi’ dedi. Hattat bana, dolandırıcı dedi, hakaret ve küfür etti. Kendisinden şikayetçiyim.”  sözleriyle anlatmıştı.

Benzer Haberler