Komada olduğu iddia edilen Kim Jong-un ortaya çıktı

26 Ağustos 2020 Çarşamba

Komada olduğu iddia edilen Kim Jong-un ortaya çıktı

Komada olduğu yönünde iddiaların olduğu Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un, parti toplantısına katıldı. Kim Joung-un koronavirüs salgını ve yaklaşan tayfun konusunda yetkililere hazırlıklı olma uyarısında bulundu.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Lideri Kim Jong-un, sağlığıyla ilgili ortaya atılan iddiaların ardından ilk kez iktidardaki İşçi Partisi’nin politbüro toplantısında görüntülendi.

Kim Jong-un komada!

Resmi devlet ajansı KCNA’nın dün gerçekleştiğini belirttiği toplantıda Kim, yetkililere, koronavirüs salgını ve yaklaşan tayfunun ülkeye getireceği tehlikelere hazırlıklı olma çağrısında bulundu.

Servis edilen fotoğraflarda, toplantı sırasında sigara içtiği görülen Kim, devletin ‘kötü huylu virüsü uzak tutma çabalarında bazı eksiklikler yaşandığını’ söyledi ancak detay vermedi.

KDHC’den yapılan resmi açıklamalara göre ülkede henüz bir korona virüsvakası görülmedi. Olası bir salgının, yaptırımlar altında yaşayan ülkede ciddi bir yıkıma yol açabileceği belirtiliyor.

Son olarak Güney Kore’den tekrar KDHC’ye kaçan 24 yaşındaki erkeğin virüs taşıdığından şüphelenilmiş, ancak bu doğrulanmamıştı. Öte yandan Bavi tayfununun da bu hafta ülkede etkili olması bekleniyor.

Bu yıl önemli etkinliklere katılmayan Kim Jong-un’un sağlık durumunun kötü olduğuna dair haberler sık sık gündeme geliyor. Son olarak Kim’in komada olduğu ve yetkilerinin bir kısmını kız kardeşi Kim Yo-jong’a devrettiği öne sürülmüştü.

Benzer Haberler