Kocaeli’deki fabrikada 7 işçiyi rehin alan kişi tutuklandı

Yayın tarihi: 5 Şubat 2024 Pazartesi 10:27 pm - Güncelleme: 5 Şubat 2024 Pazartesi 10:33 pm

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki fabrikada 7 işçinin rehin alınmasıyla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) faaliyet gösteren uluslararası bir firmanın fabrikasında 7 işçinin rehin alınmasıyla ilgili yakalanan İbrahim Y’nin ifadeleri doğrultusunda Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla polis ekiplerince E.Y, A.K. ile U.A. da gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.Y. savcılık sorgusunun ardından salıverildi, İbrahim Y. tutuklama, A.K. ile U.A. ise adli kontrol talebi ile nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarıldı. Şüphelilerden İbrahim Y. tutuklandı, diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsan Dede Caddesi’nde 1 Şubat’ta temizlik ve kişisel bakım ürünleri alanında faaliyet gösteren uluslararası bir firmanın fabrikasında, bazı işçilerin silahla rehin alındığı ihbarı yapılmış, yaklaşık 10 saat süren çalışmalar sonucu rehineler düzenlenen operasyonla kurtarılmıştı. Ekiplerce etkisiz hale getirilen şüpheli İbrahim Y. ise gözaltına alınmıştı. (AA)

Gebze’de P&G firmasına silahlı baskın! Rehineler 9 saatin ardından kurtarıldı

Kaynak: AA