İYİ Parti’de karışıklık Ali Kıdık’ı isyan ettirdi! “Koskoca bir şehirle pinpon topu gibi oynuyor”

6 Aralık 2023 Çarşamba

Üst düzey ayrılıkların yaşandığı ve para skandalının ortaya çıktığı İYİ Parti‘de sular durulmuyor. Bu sefer de İYİ Partili Ali Kıdık, teşkilatlarda yaşanan sorunlara isyan etti.

İYİ Parti’de genel seçimlerin ardından başlayan istifa ve kavgalar, son dönemde farklı bir boyuta taşındı. Parti içinde çok sayıda üst düzey ayrılık yaşanırken, son olarak para skandalı ortaya çıktı. Suların durulmadığı partinin yereldeki teşkilatlarında da benzer sorunların yaşandığı öğrenildi.

İYİ Partili Ali Kıdık, sosyal medya hesabından partisinin yerel seçime ‘müstakil’ girme kararını almasının ardından bir mesaj paylaştı.

Daha önceki gönderilerinde “Doğru tespitin yanında olmak demokrasinin bir gereğidir. Her ne kadar GİK kararı “Hür ve Müstakil” olarak çıkmış olsa bile teşkilatlarımızın sesi önem arz etmektedir” ifadelerine yer veren Kıdık, şunları söyledi:

“Ben, ağaçtan yaprak düşmesin derdindeyim ama her geçen gün büyüyen bir “Küçük olsun benim olsun kavgası”. Örnek vermek gerekirse; iki kez Giresun milletvekili adayı olan ve ikisinde de sıfır çeken Ünzile Yüksel önlenemez hırsıyla koskoca bir şehir ile pinpon topu gibi oynuyor. Kurucu il başkanı olduğu Giresun’da kendinden sonra gelen il başkanlarının burnundan tuzlu suyu getirerek adeta şehri zehir etti. Kendisine biat etmek istemeyen il başkanlarını görevden aldırmak için Genel Başkanımızı türlü türlü yalanlarla etkiledi. Dün Abdülkadir Eroğlu bugün İsmail Bektaşoğlu. Ve kötünün gücü İsmail Bektaşoğlu’nu yedi. 2018 seçimlerinde Orhan Erzurum seçilmesin diye teşkilatlara adım attırmayan Ünzile Yüksel, bugün Orhan Erzurum’un şoförünü Giresun İl Başkanı yaptıracak. İşte bu durumdayız”

Ümit Dikbayır İYİ Parti’den ihraç edildi! İlk açıklamasını TELE1’e yaptı

Merdan Yanardağ: Anlaşılıyor ki Kılıçdaroğlu’nun reddettiği 5’li çete İYİ Parti’de reddedilmemiş

İYİ Parti’deki ‘para’ krizi skandala dönüştü! Aksakallı 2023 bilançosunu yayınladı