Kılıçdaroğlu’nu mermi dolu kavanozla tehdit eden gerici özür mektubu yayınlamış

22 Nisan 2022 Cuma

Kılıçdaroğlu’nu mermi dolu kavanozla tehdit eden gerici özür mektubu yayınlamış

Sosyal medya hesabı üzerinden CHP Lideri Kemal Kılıçaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ‘kurşun dolu kavanozla’ tehdit eden Mehmet Emin Göç’ün özür mektubu yayınladığı ortaya çıktı.

Mehmet Emin Göç, 3 Mayıs 2020’de Twitter hesabından kurşu dolu bir kavanozun fotoğrafını paylaşarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu tehdit etti. Göç paylaşımında, “Ben has karadenizliyim bi dolu var….patlamasını istemiyorunuz adam olun reise birşey olur yada darbe olursa hiç kuşkunuz olmasın önce sizi öldürürüm” sözlerini sarf etti.

Göç hakkında Anadolu 63. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla silahla tehdit” suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Mahkeme Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer müştekilerin sanıkla uzlaşmasını dikkate alarak davayı düşürdü.

ÖZÜR MEKTUBU ORTAYA ÇIKTI

Mehmet Emin Göç’ün Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’na yönelik bir özür mektubu yazdığı ortaya çıktı.

Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre, sanığın kendi el yazısı ile yazdığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

“3 Mayıs 2020 tarihinde Twitter üzerinden yapmış olduğum paylaşım nedeniyle CHP Genel Başkanı değerli devlet adamı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan çok özür diliyorum.   Yaptığım paylaşımı anlık bir öfkeyle yapmıştım. Sonuçlarını hiç düşünmemiştim. Böyle bir paylaşım yaptığım için çok üzgünüm. Özrümü kabul ettikleri için başta değerli devlet adamı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm taraflara çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum”

 

 

Kılıçdaroğlu elektriği kesilen aileyi ziyaret etti

Benzer Haberler