Kılıçdaroğlu’ndan Enes Kara için dikkat çeken paylaşım!

11 Ocak 2022 Salı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cemaat evinde yaşadığı baskı ve gelecek kaygısı nedeniyle canına kıyan Enes Kara için sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulundu.

Gençlerin sorunlarıyla ilgili gündemdeki tartışmalara ilişkin açıklamada bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Gençlerimizle ilgili canımızı yakan olgular söz konusu olunca, paylaşacağımız içeriklerde hepimiz sorumlu davranmak zorundayız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarikat yurdunda sıkıntılarını video çekerek dile getirdikten sonra intihar eden Enes Kara ve gençlerle ilgili gündemdeki tartışmalara dair bir mesaj paylaştı.

Cemaatten şikayetçi olmayan Enes Kara’nın babası haberler hakkında suç duyurusunda bulunacak

“ETİK SEBEPLERDEN DOLAYI PAYLAŞIM YAPMAYACAĞIM”

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Gençlerimizle ilgili canımızı yakan olgular söz konusu olunca, paylaşacağımız içeriklerde hepimiz sorumlu davranmak zorundayız. Bana kızanları anlıyorum ama etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım. Zamanı gelince gereken yapılacaktır. Tepkileri anlıyor ve saygı duyuyorum.

Bu tarz haberleri paylaşmakla ilgili bilimsel makaleler söz konusudur. Oluşan öfkeyi politik puana döndürme adına, bilimin uyarılarına kulak asmamayı doğru bulmuyorum.

Benzer Haberler