Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’ın ‘linçli’ tehdidine yanıt

27 Ekim 2021 Çarşamba

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’ın ‘linçli’ tehdidine yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şahıs bugünkü grup toplantısında benim videolarımı izlettirmiş. Adeta birilerine ‘Yarım kalan işi bitirin’ talimatı vermiş. Buradan söylüyorum ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi. CHP de, “AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir” açıklaması yaptı.

CHP Genel Merkezi’nde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları ise şu şekilde:

“Kara kışa giriyoruz. Çözümleri CHP bulmak zorundadır. İktidar ne yapıyor, her gün yeni bir zam ilan ediyor. Çok kısa bir süre içinde elektrik faturaları tam üç kere zamlandı ülkemizin bu halini ben kabul etmiyorum. Bu halk da bunu kabul etmiyor. Bu yüzden tüm enerji sektörü temsilcileriyle görüşmek istedim. Sağ olsunlar enerji sektörü temsilcileri davetimize icabet ettiler. Birlikte bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik.

Buradan halkımıza seslenmek istiyorum. Kime oy vermiş olursanız olun bu enerji meselesinde hepimiz birlikte mücadele edeceğiz. İktidara geldiğimizde amacımız elbette yoksullukla mücadele etmek olacaktır. Atlatmamız gereken bir kış var. Kışı atlattıktan sonra zaten iktidara geleceğiz. Sonrası kolay. Şahsa buradan sesleniyorum.

AKP İKTİDARINA ÖNERİLER

Kılıçdaroğlu konuştu, Mansur Yavaş harekete geçti

Bir; her şeyden önce acilen Kara Kış Fonu’nu kurarak vatandaşlarımıza destek ver.
Elektrik faturalarındaki KDV’yi kış boyunca kaldır. Sadece TRT Fonu’nun kaldırılması bile tek başına yüzde 20 oranında bir indirimin sağlanmasına neden olacak.

Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV’yi kaldır. Elektrik ve ısınmada düşük gelirliler lehine kademeli tarifeli sisteme geç. Sosyal tarife uygulamasını başlat. Enerjiye bağlı bu sıkıntıların bir de ticari işletmeler boyutu var. Özellikle esnaf ve küçük ölçekli işletmelerin de acilen destek programına alınmasını istiyorum. Bu hamleler halkımıza bir nebze olsun nefes aldıracaktır. Kışı geçirelim zaten seninle sandıkta görüşeceğiz.

ERDOĞAN’A YANIT VERDİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında izlettiği ‘linç’ videosuna ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “Şahıs bugünkü grup toplantısında benim videolarımı izlettirmiş. Adeta birilerine ‘Yarım kalan işi bitirin’ talimatı vermiş. Buradan söylüyorum ne senden ne senin şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

CHP AÇIKLAMA YAPMIŞTI

CHP’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bugün, partisinin grup toplantısında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç ve saldırı görüntülerini izleten AKP Genel Başkanı, bu videoyla azmettiricisi olduğu suçları üstlenmiştir. Er meydanından kaçma Erdoğan, geliyor gelmekte olan!” ifadeleri kullanıldı.

 

 

Benzer Haberler